Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları 1 – Fransa konsolos

Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

Fransa vizesi yasal uyarı

Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

 AŞAĞIDA YER ALAN AÇIKLAMALARI LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ. SİTEMİZİ ZİYARET ETTİĞİNİZDE BURADA YER ALAN/BELİRTİLEN UYGULAMALARI KABUL ETMİŞ OLACAKSINIZ

Uyarı: Bu sayfada yer alan tüm başlıklar yasal uyarı ve kullanım şartlarını kapsamaktadır.

Bu web sitesine girmeniz veya bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları ve hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bu web sitesinin kullanımından doğan ve doğacak her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı Visa Center Ltd. Şti. (bundan böyle kısaca “Visa Center” olarak anılacaktır), şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişilerin ve VİSA CENTER’in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

VİSA CENTER bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir.

yasal-uyari-bilgi

Fransa vizeleri hakkında yasal bilgilendirme

Bilgilendirme ve Feragat

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette VİSA CENTER tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir.

VİSA CENTER hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman söz konusu bilgileri değiştirebilir, düzeltebilir ve/veya çıkarabilir.

Bu web sitesine erişim ve sitede yer alan bilgilerin gerek doğrudan gerekse dolaylı kullanımından kaynaklanan doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl her türlü zarardan her nam altında olursa olsun VİSA CENTER, şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişiler ve VİSA CENTER’ in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların sorumlu tutulamaz.

Önemli Bilgilendirme

Visa Center Ltd.Şti (VİSA CENTER) bulunduğu ülkedeki kanun ve yönetmeliklere göre kayıtlı , operasyonel ticari hizmet veren ve aynı zamanda konsolosluk başvurularına ve yetkililerine aracılık eden sorumlu hizmet kuruluşudur. Ancak VİSA CENTER, Büyükelçilik ve Konsolosluklarının uzantılı bir kuruluşu ve devlet kurumu değildir .

Fransa'da Çalışma İzni

Fransa’da çalışmak isteyen kişilerin alması gereken vize türü çalışma vizesidir. Konsolosluklar tarafından belirlenen belgeleri eksiksiz bir şekilde topladıktan sonra kişiler bu belgeleri bir dosya halinde yetkili makamlara sunmalıdır. Bu dosyanın kabulüyle beraber kişilerin çalışma izinleri de kabul edilmiş olmaktadır. Ayrıca bu izinle beraber kişilere belirli bir süre için oturum izni de verilmiş olur.

Fransa'da Oturum Alma Haklari

Fransa’da bulunan yabancı uyruklu kişilerin orada bulunma sebepleri yaşamak, bir işte çalışmak ya da öğrenim görmek ise bu kişiler oturum izni almaları gerekir. Aksi takdirde ülkede ikamet edemeyeceklerdir. Bu yüzden de okuma ya da çalışma gibi durumlar olmayacaktır. Bunun için ilk olarak D tipi vizeye sahip olunması, en az 5 sene boyunca ülkede ikamet edilmesi ile oturum izni alma hakkı kazanılabilmektedir.

Fransa Vize Ücreti

Kişilerin Fransa’ya gidebilmek için hazırlamaları gereken bir takım evraklar bulunmaktadır. Bu evrakların herhangi birinin eksik ya da yanlış olması durumunda kişilerin başvuruları ret edilebilir. Ancak vize harç ücreti yatırılmadığı takdirde bu süreç hiç başlamamaktadır. Vize başvurusunda bulunan kişilerin dosyalarının incelenmesi için bu kişilerin vize harç bedeli ile birlikte zorunlu bir şekilde alacakları başvuru hizmeti bedeli ile birlikte ödeyecekleri tutar 110 Euro’dur.

Fransa'da Oturumu Olan Biriyle Evlenmek

Fransa’da ikamet eden bir kişi ile evlenecek olan bir kişinin alması gereken vize türü aile birleşimi vizesi değildir. Bu vize türü yalnızca evlilik işlemlerini kapsayacak kısa süreli bir vize olmalıdır. Kişiler eğer Fransa’da yaşamak istiyorlarsa aile birleşimi vizesine başvurmaları gerekir. Bu duruma karar verdikten sonra konsoloslukların belirlediği zorunlu evraklarla beraber vize başvurusu yapılması gerekmektedir.

Fransız Vatandaşı İle Evlilik

Bir Fransa vatandaşı ile evlenmek isteyen Türk vatandaşının yapması gereken ilk iş bu duruma uygun bir vize almasıdır. Gerekli belgelerin bir araya getirilip yetkili konsolosluklara sunulmasıyla beraber bu süreç başlar. Kişilerin yalnızca evlenmek için D tipi vizeye başvurması gerekmemektedir. C tipi kısa süreli vizelerde bu durumlara uygun vizelerdir.

Fransa Ankara Büyükelçiliği

Fransa vize ücretleri

Oyla post