Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Menu
Consultation Pour la République Française
Consultation Pour la République Française
Consultation Pour la République Française
Previous
Next

FRANSA OTURUM VE ÇALIŞMA İZNİ

 

NEDİR?

 

Yabancı ülke vatandaşları Türkiye’de kısa süreli seans izni, aile seans izni, öğrenci seans izni, uzun süreli seans izni, insani seans izni ve insan ticareti mağduru seans izni alarak kalabilirler.

Türkiye’de çalışmak amacıyla müracaatta tespit edilen FRANSA vatandaşları, başka yabancı ülke vatandaşları gibi, 6735 sayılı Kanun’a tabi olup, son biçimi verdiği söz hususu Kanun 13.08.2016 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

 

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

 

En çok 6 aylık ya da 1 senelik olarak alınmaktadır.

 

NEREYE BAŞVURULUR?

 

Fransa Konsolosluğu’na müracaat yapılmaktadır.

 

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 

  • Pasaportun aslı
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
  • Evlenme Kâğıt örneği 2 adet Formül B
  • Aile Cüzdanı Fotokopisi 2 Adet.
  • Sıhhat raporu, noter onaylı Fransızca çevirisi

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

 

Seyahat tarihinden 3 ay evvelce müracaat gerçekleştirme gerekmektedir.

 

RANDEVU NASIL ALINIR?

 

Vize merkezleri aracılığı ile randevu alabilmek mümkündür.

Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.