İskenderun Fahri Konsolosluk Adres Ve Telefon 1 – Fransa konsolos

İskenderun Fahri Konsolosluk Adres Ve Telefon

Fransa İskenderun konsolosluk iletişim bilgileri

İSKENDERUN FAHRİ KONSOLOSLUK   

Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu diğer merkezlerde bulunan konsolosluklar gibi vize işlemleri, pasaport işlemleri gibi işlemleri almakla görevlidir. İskenderun ve çevresinde bulunan bazı illeri kapsayan İskenderun Fahri Konsolosluğu bu alanda ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Fransa vatandaşlarına aynı zamanda da diğer ülke vatandaşlarına hizmet vermektedir.

Böylece Fransa Konsolosluğu’na ve Fransa Büyükelçiliğine gitmeden başvuru işlemlerini buradan yapabilirler. Ancak karar verme yetkisi yine Fransa Büyükelçiliği’ne ve Fransa Konsolosluğu’na aittir. Fahri konsolosluklar sadece başvuruları almakla yükümlüdür. Karar verme yetkisi yine merkez yetkilisindedir. Bu sebeple vize işlemleri gibi zaman alan ve hızlı sonuçlanması gereken işlemler için seyahat tarihinden önce uygun zamanda başvuru yapmak gerekmektedir.

İskenderun’da yer alan fahri konsolosluk çevre illerde oturan şahısları da kapsamaktadır. Kapsama alanına giren iller aşağıda belirtilmiştir.

Bu illerde oturan kişiler Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu’na başvuru evraklarını teslim edebilirler. Türkiye’de yaşayan Fransa vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu’ndan, Fransa Ankara Büyükelçiliğinden, Fransa İstanbul Başkonsolosluğu’ndan ve diğer Fransa Konsolosluklarından destek alabilmektedir.

iskenderun-konsolosluk-bilgi

İskenderun Konsolosluk İletişim bilgileri

FRANSA İSKENDERUN FAHRİ KONSOLOSLUĞU GÖREV BÖLGELERİ

Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu İskenderun’un çevre illerinde ikamet eden şahısların başvurularını kabul eder. Bu çevre dışında ikamet eden şahıslar ise yine ikamet yerlerini kapsayan fahri konsolosluklara başvuru evraklarını verebilirler. Bunu dışında Fransa Büyükelçiliği ve Fransa Konsolosluğu da bu başvuruları alacak merkezlerdendir. Fahri konsoloslukların işlemleri onaylama yetkisi bulunmamaktadır. Sadece bu işlemleri konsolosluk ve büyükelçilik merkezlerine iletmekle görevlidir. Kişiler başvurularını seyahatten önce yapmalı ve uzun sürede sonuçlanacağı için buna göre seyahatlerini kapsayan uçak biletine geç kalmamak için bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

FRANSA İSKENDERUN FAHRİ KONSOLOSLUĞU MESAİ SAATLERİ

Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapmak isteyen şahıslar çalışma saatlerini takip etmelidir. Bu saatler resmi tatil günlerine göre değiştiği için bilgileri birebir arayıp almak tavsiye edilmektedir.

Mesai saatleri diğer fahri konsolosluklarda bulunduğu gibi sabah saat 08.30 ile öğleden sonra saat 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu saatler içerisinde gerekli evraklar başvuru merkezlerine iletilebilir. Bu saatleri öğrenmek ve net bilgi almak için merkezi telefonla arayabilirsiniz.

Resmi Tatil Günleri

Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu Fransa’nın ve Türkiye’nin resmi tatil günlerinde hizmet vermez. Bu günler aşağıda belirtilmiştir. Bu tarihlerde vize işlemleri dâhil hiçbir işlem alınmaz konsolosluk kapalı konumda bulunur.

Vize işlemleri dâhil diğer işlemler için başvuru yaparken bu tarihler göz önüne alınmalıdır. Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu dâhil Fransa Büyükelçiliği ve Fransa Konsolosluğu da bu resmi tatil günlerinde kapalıdır.

1.01.2019            Yeni Yıl Tatili

1.04.2019            Fransa’da Paskalya Tatili

1.05.2019            İşçi Bayramı

8.05.2019            Fransa’da II. Dünya Savaşı Zafer Günü Tatili

25.05.2019          Fransa’da “Ascension” Tatili

5.06.2019            Fransa’da “Pentecôte” Tatili

15-17.06.2019    Ramazan Bayramı

14.07.2019          Fransız Milli Bayramı

15.08.2019          Fransa’da “Assomption” Tatili

21-24.08.2019    Kurban Bayramı 1.Günü

30.08.2019          Zafer Bayramı

29.10.2019          Cumhuriyet Bayramı

1.11.2019            Fransa’da “Toussaint” Tatili

11.11.2019          Fransa’da 1.Dünya Savaşı Ateşkes Yıldönümü Tatili

25.12.2019          Fransa’da Noel Tatili

FRANSA İSKENDERUN FAHRİ KONSOLOSLUK ULAŞIM BİLGİLERİ

Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu ulaşım merkezi yerde bulunduğundan kolaydır. Osmangazi’de bulunan fahri konsolosluğa toplu taşıma araçları ile de gidilebilir.

Otobüs gibi toplu taşıma araçları kullanılabilir. Bunu yanı sıra özel araç ile gidecek olan kişiler için açık adres aşağıda yer almaktadır. Açık adrese navigasyon aracılığı ile öze araç ile gidilebilir. Çevre illerden de İskenderun Fahri Konsolosluğu’na ulaşım sağlanabilir. Şahıslar açık adresten binayı bulabilirler.

İskenderun Fahri Konsolosluk Adres Ve Telefon S.S.S

Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu Adresi Nedir?

Fransa İskenderun Fahri Konsolosluk Adresi ATATURK BLV. 73 Kordon Apt 1 31 200-Iskenderun/Hatay

Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu Telefon: Telefon: (326) 613 81 90

Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?

Fransa İskenderun Fahri Konsolosluğu Hafta içi her gün 9:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Fransa Ankara Büyükelçiliği

Fransa vize ücretleri

Oyla post