Vize Başvuru 1 – Fransa konsolos

Fransa vizesi başvuru bilgileri

FRANSA TURİSTİK VİZE NEDİR?

Fransa turistik vizesi, Fransa’yı turistik hedefli seyahat etmek isteyen, Fransa kültürünü tanımak isteyenlerin müracaatta bulunması gereken vize tipidir. Bir seyahat acentesinin düzenlediği tur aracılığı ile ya da bireyin kendi tatil planını organize etmesiyle talep edilen Fransa Turistik Vizesi, “kısa süreli” Schengen vize kategorisindedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Fransa turistik vizesi şahıslara başvurduğu vakit vaktince verilir fakat en çok 6 aylık olarak şahıslara verilmektedir. 6 aylık dilimde şahıslar en çok 90 günlük konaklama sağlayabilirler.

NEREYE BAŞVURULUR?

Fransa turistik vizesi amacıyla şahıslar Fransa Konsolosluğu’na müracaat yapılabilir ve lüzumlu evrakları randevu vaktinde yetkilerle teslim edebilirler.

Fransa vizesi ne kadar sürede sonuçlanır?

Fransa Vizesi Almak Ne Kadar Sürer? Fransa vize başvurunuz beş ila 20 iş günü içerisinde işleme alınacaktır. Fransa uzun süreli vize başvurusunda bulunduysanız, 15 ila 20 gün veya bazı özel durumlarda 2 aya kadar yanıt alırsınız.

Randevusuz VFS’ye gidebilir miyim?

Vize başvurunuzu acil olarak yapmanız gerekiyorsa, Vize Başvuru Merkezimize gidin ve bu hizmeti tercih edin. VFS Global, vize başvurunuzu önceden rezerve edilmiş bir randevu olmadan işleme alacaktır.

fransa-vize-basvuru-bilgi

Fransa vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezlerinde yapılır.

Vize Başvuru S.S.S

Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Fransa vize başvurusunun yapılabilmesi için kişilerin konsolosluktan randevu alması gerekir. Bu randevu işlemi için konsolosluğun telefon numarası olan 0312 455 45 45 mesai saatleri içerisinde aranabilir. Ayrıca kişiler konsolosluğun resmi web sitesini kullanarak online randevu alabilir. Online randevu alınması için kişilerin online başvuru formunu doldurması yeterlidir.

Fransa Vize Randevusu İşlemleri Nedir?

Fransa vize randevusu alındıktan sonra talep edilen vize türünde istenen belgeleri eksiksiz ve hatasız hazırlamak gerekir.

Fransa Vize Randevusu Sonrası Fransa Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Fransa vizelerinin sonuçlanma süresi ortalama olarak 5-7 iş günüdür.

Fransa Ankara Büyükelçiliği

Fransa vize başvuru