Fransa Pasaport Vize Randevu 1 – Fransa konsolos

Fransa Pasaport Vize Randevu

Fransa pasaport vize randevu bilgileri

Fransa Vizesi; Pasaport Vize Randevu İşlemleri

Dünyanın en enteresan sınırlarına sahip ülkelerinden biri olan Fransa, Avrupa’da bulundurduğu toprak bütünlüğü dışında, dünyanın her denizinde ve Antarktika da dahil olmak üzere, her noktasında toprak sahibi.

Kendisine bağlı olan adalar bütünlüğünün de dışişlerini yöneten Fransa, bu ada ve ülkelerde yaşayan insanları, vizesiz olarak kendi adaları ve Avrupa’da bulunan Fransız toprakları üzerinde vizesiz dolaşıma sokabiliyor. Ancak, bu adalar Schengen vizesine, yani en önemli Fransa vizesi hakkına sahip değil.

 

Fransa, Avrupa Birliği’nin önemli bir ülkesi ve önemli bir parçası. Fransız Cumhuriyeti pasaportu taşıyan her birey, Schengen bölgesinde vizesiz dolaşım hakkına da sahip.

Bir Schengen ülkesi olması dolayısıyla, Türk vatandaşlarının Fransa’ya yapacağı seyahatlerde vize alması zorunlu. Türkiye’de Bordo Pasaport (Umuma mahsus) sahibi olan ya da alabilecekleri pasaport türü Bordo olan bireyler, Fransa seyahatlerinde Schengen vizesine başvurmalılar.

Gri, Yeşil ve Siyah Pasaport sahipleri ise Fransa’ya gerçekleştirmeyi planladıkları seyahatlerde, 180 gün içerisinde 90 günü geçmeden, vizesiz seyahat edebiliyorlar. Fransa vizesi almak ortalama 3 gün sürüyor.

fransa-pasaport-bilgi

Fransa vize işlemleri için Fransa Büyükelçiliği’nden randevu alınmalıdır.

Fransa Vize Randevusu Açıldı

Schengen Bölgesi’nde bulunup, vize işlemlerine en hızlı yanıt veren ve başvuruları en pratik şekilde sonuçlandıran ülke Fransa’dır. Ortalama 3 gün içerisinde sonuçlanan Fransa vizesi, bu ülkeye yolculuk yapmak isteyenlerin yüzünü güldürüyor.

Zira birçok ülke en az 7 ile 15 gün arasında vize işlemleri sürdürürken, 3 gün gerçek anlamda kayda değer bir hız. Fransa vizesi almak üzere yapabileceğiniz işlemler arasında, Fransa Başkonsolosluğu, Fransa Büyükelçiliği ve Vize Başvuru Merkezimize başvurmak bulunuyor.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına 10 yıldır sürdürmüş olduğumuz vize danışmanlık ve vize hizmeti sektöründeki varlığımızı, uzman ekip arkadaşlarımızla günden güne büyütüyoruz.

Bizimle çalışırken, sizlerin yapabileceği tek şey arkanıza yaslanmak. İletişim kurduğunuz ve bizimle çalışmaya karar verdiğiniz andan itibaren lüzumsuz prosedürlerin her birini biz hallediyoruz. Sizler ise yalnızca gerekli evrakları hazırlayıp tarafımıza göndermekle yükümlüsünüz. Bu evraklar tamamlandığında Fransa vizesi başvurunuzu gerçekleştiriyor ve hemen ardından ‘’Fransa Vize Randevusu Açıldı’’ bilgisini tarafınıza iletiyoruz. Randevu ise vize işlemlerinin son basamağı olarak konsoloslukta gerçekleşiyor.

Fransa Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Fransa vizesi almak için yaptığınız başvurular, 90 güne kadar olan Schengen vizesi ya da 90 günü aşan talepleriniz için yapılan D tipi vize olarak değerlendiriliyor. Aslında burada bir değerlendirme söz konusu da değil, zira bu seçimi kendiniz yapıyorsunuz. Uzun süreli Fransa vizesi almak istiyorsanız, bu süre 90 güne kadarsa Schengen vizesine başvurmak daha akılcı. Ancak, daha uzun süre Fransa’da kalmak istiyorsanız, bu durumda D tipi vizeye başvurabilir ve 90 günden daha uzun süreli bir vizeye sahip olabilirsiniz.

Fransa’dan vize almak üzere, yerine getirmeniz gereken en önemli detay, ülkenin başvurular için talep ettiği evrakları eksiksiz, hatasız ve yanıltma payı olmadan dosyalamak ve bize göndermek. Fransa Konsolosluğu’na yapılacak olan başvurularda, tüm belge ve evraklar kontrol edilecek ve ardından da mülakatta her biri değerlendirilecektir. Tarafınıza teyit alma amaçlı sorular sorulurken, ne denli doğru oldukları da mutlak suretle sorgulanacaktır. Vize başvuru merkezimiz, evrakları tamamlerken de size danışmanlık hizmeti sunarak, doğru yolda ilerlemenize yardımcı oluyor.

Fransa Vizesi Ücretleri Güncellendi

Takvimler 2023 yılını gösterdiği anda Fransa vize ücretleri güncellendi ve uygulamaya da girmiş oldu. Bu uygulama neticesinde, güncel fiyatlar üzerinden Fransa vizesi harcı ödemeleri yapılıyor ve ödeme sonrası alacağınız dekont, Fransa vizesi almak için gerekli olan evraklar listesine dahil ediliyor. Öncelikle bu liste ile başlayıp, hangi evraklara ihtiyacınız olduğunu inceler ve daha sonrasında fiyatlara geçersek, sizler için daha doğru bilgiler sunmuş oluruz. Fransa vizesi için gereken evraklar

 • Pasaport (Dönüş itibari ile en az 3 ay daha geçerli olmalı)
 • Vize başvuru formu
 • Biyometrik fotoğraf
 • Eski pasaport asıl ve fotokopileri
 • Konaklama ve seyahat rezervasyonları
 • Son 3 aylık maaş bordrosu
 • Son 3 aylık banka hesap dökümü
 • Seyahat sigortası
 • Vize harcı ödeme dekontu
 • Çalışılan kurum belgesi
 • SGK dökümleri
 • 18 yaş altı için muvafakatname

Fransa vizesi ücretleri ise şu şekilde;

 • Turist vizesi – 110 € (EUR)
 • Ticari vize – 110 € (EUR)
 • Aile, Arkadaş Ziyaret Vizesi – 110 € (EUR)
 • Öğrenci vizesi – 110 € (EUR)
 • Şoför vizesi – 150 € (EUR)
 • Gemici vizesi – 180 € (EUR)

Fransa Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Fransa vizesi almak için son adım, Fransa Konsolosluğu’nda organize edilen vize ve randevu pasaport işlemleri ile gerçekleşiyor. Tarafınıza daha önceden bilgisi verilen randevu, başvurunuz sonrasında öğreniliyor ve belirlenen tarihte bu randevuya katılmanız gerekiyor. Fransa vizesi edinmeye ramak kala bu randevuya gelememeniz, ne yazık ki vize alamayacağınız anlamına geldiğinden, mutlak suretle orada olma zorunluluğunuzu belirtmek gerekiyor. Diğer tüm prosedürleri sizler için yerine getiren hizmet ve danışmanlık işlemleriniz boyunca, reel olarak bulunmanız gereken tek mekân da burası.

Vize başvuru merkezimiz, haftanın 7 günü hizmet veriyor. 7/24 vize başvuru hizmeti ya da danışmanlık hizmeti almak için yapmanız gereken şey ise hemen bir telefon açmak ya da bulunduğunuz ilde yer alan vize merkezimize gelerek, bizimle keyifli bir sohbet gerçekleştirmek olacaktır. Yapmayı planladığınız seyahatinizi inceler, planlarınızı yapar, vize işlemlerinizi halleder ve sizi vizenize hızlıca kavuştururuz. Şimdiden iyi seyahatler dileriz.

Fransa Vize Gereksinimleri

Fransa vizesine başvurduğunuzda yanınızda bulundurmanız gereken gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

Doldurulmuş Fransa Vize Başvuru Formu. Fransa vize başvuru formlarının biri kısa ve diğeri uzun süreli olmak üzere iki türü olduğundan, doğru formu doldurduğunuzdan emin olun.

Yakın zamanda çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf. Diğer belgelerle birlikte iki fotoğraf göndermelisiniz. Üç aydan eski olmamalı ve Schengen Vizesi Fotoğraf Gereksinimlerine göre çekilmiş olmalıdır.

Geçerli pasaportunuz. Başvurmadan önce pasaportunuzun geçerliliğini ve veriliş tarihini kontrol edin. Son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve Fransa’da planladığınız kalış süresinin bitiminden sonra en az 3 ay geçerli olmalıdır. Pasaportun üzerine vize etiketi yapıştırılabilmesi için en az iki boş sayfası olmalıdır.

Eski vizelerin kopyaları. Dünyanın herhangi bir ülkesine herhangi bir vize aldıysanız, bu vizelerin kopyalarını gönderin.

Seyahat Sağlık Sigortası. Fransa’dayken karşılaştığınız tüm sağlık sorunlarını kapsayan sağlık sigortanız olduğunu kanıtlamanız gerekecektir. Sadece Fransa’yı değil, aynı zamanda tüm Schengen bölgesini minimum 30.000 € ile kapsamalıdır.

Güzergahı Tamamlayın. Fransa’ya nasıl ulaşmayı planladığınızı da içeren, Fransa’dayken yapmayı planladığınız şeylerin bir listesi. Destekleyici belgeleri Gidiş-Dönüş uçuşu, demiryolu rezervasyonu veya rezerve edilmiş organize bir tur belgesi (ulaşımın dahil olduğu yerlerde) ekleyin

Finansal araçların kanıtı. Fransız makamları, Fransa’dayken kendinizi nasıl finanse edeceğinizi bilmek istiyor. Bu nedenle, durumunuza uygun aşağıdaki belgeleri bu şartın bir parçası olarak sunmalısınız:

Son banka hesap özetleri.

Fransa’da çalışacaksanız, maaşınızı belirten iş sözleşmesi.

Kiralanan mülkten elde edilen gelir.

Emeklilik ödeneği planı.

Bir sponsordan, söz konusu sponsorun parasına sahip olduğunu doğrulayan belgeler (yani son 3 aya ait banka hesap özetleri, diğer) ile birlikte, kalış süresi boyunca masraflarınızı karşılamaya hazır olduğunuzu belirten bir beyan mektubu.

Fransa’da kaldığınız süre boyunca geçiminizi sağlayacak araçlara sahip olduğunuzu kanıtlayan diğer belgeler.

Fransa’da konaklama kanıtı. Göndermeniz gereken bir diğer çok önemli belge, Fransa’da nerede kalacağınızın kanıtıdır. Seyahatinizin amacına göre aşağıdakilerden en az biri sunulmalıdır:

Gezilecek yerler için otel veya pansiyon rezervasyonları.

Vize adayını yerleştirmek için kişi tarafından verilen, belediye tarafından kaşeli “Attestation d’accueil” kabul belgesi (özel ziyaretler için)

Kira sözleşmesi – Kiralık bir yerde kalacaksanız, Fransa’da “Bail de location”.

Fransa’da bir ev/daire sahibiyseniz, Fransa’daki bir mülkün tapu belgesi.

Adayın açık suç davasıyla ilgisi olmadığını gösteren, anavatanının sabıka kaydı belgesi

Ödenmiş Fransa vize ücretinin kanıtı.

Küçükler için Fransa Vizesi Gerekli Evraklar

Başvuru sahibi reşit değilse, aşağıdaki ek belgeler sunulmalıdır:

Doğum belgesi.

Her iki ebeveyn/veli tarafından imzalanmış başvuru formu.

Her iki ebeveynin/velinin kimliklerinin/pasaportlarının onaylı kopyaları.

Aile mahkemesi kararı, yalnızca bir ebeveynin çocuğun üzerinde tam velayet sahibi olduğu durumlarda.

Reşit olmayan başka bir kişiyle yalnız seyahat edecekse, her iki ebeveyni / velisi tarafından imzalanmış, Fransa’ya seyahat etmek için noter tasdikli ebeveyn izni.

İstihdam Durumunuza Göre İstenen Belgeler

Ayrıca, ikamet ettiğiniz ülkedeki mesleki durumunuzun kanıtı olarak birkaç belge sunmanız gerekecektir. Durumunuz için geçerli olan belgeleri aşağıdaki gibi gönderin:

İstihdam edilmişse: İstihdam eden şirketten alınan yazı + son 3 aya ait maaşın alındığını gösteren belgeler – aday çalışıyorsa

Serbest meslek sahibi ise: İşletme tescil belgesi – aday serbest meslek sahibi ise

İşsiz ise: İşveren şirketten alınan yazı veya iş sözleşmesi + eşin (karı veya koca) son 3 aylık maaşının alındığını gösteren belgeler + evlilik cüzdanı (tercümesi) – aday işsiz ise

Emekli ise: Emeklilik belgesi veya ilgili belge – aday emekliyse

Öğrenci ise: Eğitim kurumundan, öğrencinin oradaki çalışmalara kayıt olduğunu teyit eden resmi yazı – adayın kendi ülkesinde öğrenci olması durumunda

Gerekli tüm belgeler, bir fotokopisi eklenmiş olarak orijinal bir biçimde sunulmalıdır. Bir belge Fransızca değilse, Fransızca veya İngilizce diline çevrilmelidir. Orijinal belge yine de gereklidir. Orijinal belgeye, çevirisine ve her ikisinin de kopyalarına sahip olduğunuzdan emin olun.

Fransa Pasaport Vize Randevu S.S.S

Fransa Pasaport Vize Randevu Nasıl Alınır?

Fransa vize randevusu yetkili vize başvuru merkezlerinden ya da Fransa konsolosluklarından alınır.

Fransa Pasaport Vize Randevu İşlemleri Nedir?

Fransa Pasaport vize randevu işlemlerinde talep edilen vize türüne göre gerekli vize belgeleri uzman vize danışmanlarına ya da konsolosluk yetkililerine teslim edilir.

Fransa Pasaport Vize Randevu Sonrası Vize Kaç Günde Çıkar?

Fransa vizelerinin sonuçlanma süresi ortalama olarak 5-7 iş günüdür.

Fransa Büyükelçiliği İnternet Sayfasından bilgi alınız.

Fransa 2023 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu (fransakonsoloslugu.gen.tr)

Fransa 2023 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Fransa vize fiyat bilgisi

Schengen ülkesi olmasından dolayı Fransa’ya gerçekleştirilecek olan ziyaretlerde bordo pasaport sahipleri için vize işlemleri yürütülmektedir. Bordo pasaport dışındaki tüm pasaport sahipleri Schengen vizesindeki belirlenmiş olan zaman aralığında saatlerini vize almadan tamamlayabilir.

Fransa vize işlemleri başlanabilmesi için Schengen vize protokolünün karşılanması gerekir buna göre öncelikli olarak belirtilmesi gereken konu seyahatin diğer Schengen ülkelerine kapsaması halinde ilk olarak gidilecek ve konaklanacak ülkenin Fransa olduğunun bilinmesidir. Fransa vizesi ile yapılacak olan seyahatlerde bu konuya dikkat edilmesi önem taşır.

Online Vize Başvurusu

Vize başvuruları online olarak tanımlanan vize başvuru formunun doldurulması ile başlar. Eksiksiz, doğru ve gerekli niteliklere sahip olması işlemlerin olumlu sonuçlanması da etkilidir aksi halde süreç yanlış yönetildiğinden dolayı vize reddedilir ve seyahat riske girer.

Bundan dolayı başvuru yapılmadan önce fransakonsoloslugu.gen.tr internet sitesi ziyaret edilmeli ve süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olunmalıdır. Başvuru adımları sağlıklı şekilde gerçekleştirilmesi halinde yasal süreç içerisinde olumlu cevap alma ihtimali yüksektir.

fransa-vize-fiyat

Fransa vize ücretleri zaman içerisinde değişebilmektedir.

Vize Başvuru Evrakları

Fransa vizesi için gerekli olan evraklar vize kategorisine ve süresine göre değiştiğinden dolayı konsolosluk alternatif evraklar talep eder.  Fransa vizesi 2023 yılı için geçerli olan başvuru evrakları şunlardan oluşmaktadır;

 • Vize başvuru formu.
 • Seyahat planı.
 • Gerekli şartlara uygun pasaport.
 • Güncel biyometrik fotoğraf.
 • Pasaport ve kimlik bilgileri ile aynı olan nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Güncel tarihli nüfus kayıt örneği.
 • Vize belgelerinin en önemlisi dilekçe.
 • Tüm rezervasyon belgeleri.
 • Masrafların karşılanacağına gösteren belgeler.
 • Vize şartlarını kapsayacak şekilde seyahat sağlık sigortası poliçesi.

Güncellenen Fransa Vize Ücretleri

Fransa vize başvurusunda bulunurken dikkat edilmesi gereken konular evraklarla sınırlı değildir, vize işlemlerinde Schengen kapsamında parmak izi kaydı şartı bulunmaktadır. Fransa konsolosluk randevu işlemleri ile birlikte daha önce VIS sistemine dahil olmayanlardan parmak izi ve biyometrik veri alınır.

Fransa vize ücretleri her yıl güncellenmektedir, 2023 yılı için kısa süre ile vizelerin tamamı 90 Euro olarak belirlenmiştir ancak uzun süreli oturum vizelerinde ücretler farklılık gösterir. Vize başvurularında sürecin normal şartlarda ilerlemesi halinde 4 ila 7 iş günü aralığında sonuç alınır.

Vize Reddi Nedenleri

Fransa vizesi için yapılan başvurularda ret cevabının alınması yaşanabilen olası bir durumdur. Başvurusuna ret yanıtı alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yeniden başvuru hakkına sahiptir. Bunun için yapılan başvurunun neden ret yanıtı aldığını öğrenmek ve sorunu çözmek önem kazanır.

İşlemler esnasında hazırlanan evraklarda eksiklikler olması ya da güncel olmayan belgelerle veya yanlış beyan gibi nedenlerden dolayı yapılan başvuruların reddedilme olasılığı vardır.

Vize Başvurularında Atılan Sağlıklı Adımlar

Fransa vize başvurularında sorunlarla karşılaşmamak kısa süreli ziyaretleri riske atmamak için başvuru süreci tecrübeli danışmanlık firmalarının desteği ile sürdürmek önemlidir.

Böylelikle vize başvurularında sağlıklı adımlar atarak olumlu sonuç elde etmek söz konusudur. Aynı zamanda seyahat amacı ve özel durumlar göz önünde bulundurularak başvuruda bulunmak işlemlerin doğru işlemesini sağlar.

Fransa 2023 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu Sık Sorulan Sorular

Fransa Vizesi Almak İçin Neler Gerekli?

Fransa vizesi alabilmek için öncelikle konsolosluk tarafından istenen evrakların tam ve doğru olarak tamamlanması gerekir. Fransa Vize başvuru formu ve dilekçesi, pasaport ve kimlik fotokopileri, adli sicil kaydı ve vukuatlı nüfus kaydı, otel ve ulaşım rezervasyonları, 2 adet biyometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası

Türkler Fransa’yı ziyaret edebilir mi?

Fransa seyahate açıktır. Türkiye’den çoğu ziyaretçi Fransa’ya kısıtlama olmaksızın seyahat edebilir. Karantina gerekli değildir.

Fransa şimdi vize veriyor mu?

Fransa ile bazı ülkeler arasındaki sınırların kademeli olarak yeniden açılması bağlamında, ikamet edilen ülkenin sağlık koşulları ve yeniden açılma şartları dikkate alınarak bazı konsolosluklarımızda vize verilmesi 29 Haziran’da kademeli ve farklı bir şekilde yeniden başlatılmıştır.

Fransa Vize Ücreti 2023 Nedir?

2023 Yılı İçin Belirlenmiş Fransa Vize Ücretleri

✅ Turistik Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Ticari Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Aile Ziyaret Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Aile Birleşimi Vize ve Çalışma Vize Ücretleri 140 Euro

 

Türü Vize Harç Ücreti Başvuru Hizmet Ücreti Danışmanlık Hizmet Ücreti Toplam Vize Başvuru Bedeli
Turistik Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ticari Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Transit Vize 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Şoför Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Öğrenci Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kültürel Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kısa Süreli Eğitim Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ulusal Vizeler
Aile Birleşimi Vizesi- 350 Euro
Çalışma Vizesi 350 Euro
Blue Kart Çalışma Vizesi 350 Euro

 

Fransa Ankara Büyükelçiliği

 

Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları 2 – Fransa konsolos

Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

Fransa vizesi yasal uyarı

Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

 AŞAĞIDA YER ALAN AÇIKLAMALARI LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ. SİTEMİZİ ZİYARET ETTİĞİNİZDE BURADA YER ALAN/BELİRTİLEN UYGULAMALARI KABUL ETMİŞ OLACAKSINIZ

Uyarı: Bu sayfada yer alan tüm başlıklar yasal uyarı ve kullanım şartlarını kapsamaktadır.

Bu web sitesine girmeniz veya bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları ve hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bu web sitesinin kullanımından doğan ve doğacak her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı Visa Center Ltd. Şti. (bundan böyle kısaca “Visa Center” olarak anılacaktır), şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişilerin ve VİSA CENTER’in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

VİSA CENTER bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir.

yasal-uyari-bilgi

Fransa vizeleri hakkında yasal bilgilendirme

Bilgilendirme ve Feragat

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette VİSA CENTER tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir.

VİSA CENTER hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman söz konusu bilgileri değiştirebilir, düzeltebilir ve/veya çıkarabilir.

Bu web sitesine erişim ve sitede yer alan bilgilerin gerek doğrudan gerekse dolaylı kullanımından kaynaklanan doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl her türlü zarardan her nam altında olursa olsun VİSA CENTER, şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişiler ve VİSA CENTER’ in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların sorumlu tutulamaz.

Önemli Bilgilendirme

Visa Center Ltd.Şti (VİSA CENTER) bulunduğu ülkedeki kanun ve yönetmeliklere göre kayıtlı , operasyonel ticari hizmet veren ve aynı zamanda konsolosluk başvurularına ve yetkililerine aracılık eden sorumlu hizmet kuruluşudur. Ancak VİSA CENTER, Büyükelçilik ve Konsolosluklarının uzantılı bir kuruluşu ve devlet kurumu değildir .

Fransa'da Çalışma İzni

Fransa’da çalışmak isteyen kişilerin alması gereken vize türü çalışma vizesidir. Konsolosluklar tarafından belirlenen belgeleri eksiksiz bir şekilde topladıktan sonra kişiler bu belgeleri bir dosya halinde yetkili makamlara sunmalıdır. Bu dosyanın kabulüyle beraber kişilerin çalışma izinleri de kabul edilmiş olmaktadır. Ayrıca bu izinle beraber kişilere belirli bir süre için oturum izni de verilmiş olur.

Fransa'da Oturum Alma Haklari

Fransa’da bulunan yabancı uyruklu kişilerin orada bulunma sebepleri yaşamak, bir işte çalışmak ya da öğrenim görmek ise bu kişiler oturum izni almaları gerekir. Aksi takdirde ülkede ikamet edemeyeceklerdir. Bu yüzden de okuma ya da çalışma gibi durumlar olmayacaktır. Bunun için ilk olarak D tipi vizeye sahip olunması, en az 5 sene boyunca ülkede ikamet edilmesi ile oturum izni alma hakkı kazanılabilmektedir.

Fransa Vize Ücreti

Kişilerin Fransa’ya gidebilmek için hazırlamaları gereken bir takım evraklar bulunmaktadır. Bu evrakların herhangi birinin eksik ya da yanlış olması durumunda kişilerin başvuruları ret edilebilir. Ancak vize harç ücreti yatırılmadığı takdirde bu süreç hiç başlamamaktadır. Vize başvurusunda bulunan kişilerin dosyalarının incelenmesi için bu kişilerin vize harç bedeli ile birlikte zorunlu bir şekilde alacakları başvuru hizmeti bedeli ile birlikte ödeyecekleri tutar 110 Euro’dur.

Fransa'da Oturumu Olan Biriyle Evlenmek

Fransa’da ikamet eden bir kişi ile evlenecek olan bir kişinin alması gereken vize türü aile birleşimi vizesi değildir. Bu vize türü yalnızca evlilik işlemlerini kapsayacak kısa süreli bir vize olmalıdır. Kişiler eğer Fransa’da yaşamak istiyorlarsa aile birleşimi vizesine başvurmaları gerekir. Bu duruma karar verdikten sonra konsoloslukların belirlediği zorunlu evraklarla beraber vize başvurusu yapılması gerekmektedir.

Fransız Vatandaşı İle Evlilik

Bir Fransa vatandaşı ile evlenmek isteyen Türk vatandaşının yapması gereken ilk iş bu duruma uygun bir vize almasıdır. Gerekli belgelerin bir araya getirilip yetkili konsolosluklara sunulmasıyla beraber bu süreç başlar. Kişilerin yalnızca evlenmek için D tipi vizeye başvurması gerekmemektedir. C tipi kısa süreli vizelerde bu durumlara uygun vizelerdir.

Fransa Ankara Büyükelçiliği

Fransa vize ücretleri

Fransa Vizesi Nasıl Alınır: [Güncel Şartlar] 3 – Fransa konsolos

Fransa Vizesi Nasıl Alınır: [Güncel Şartlar]

Fransa vizesi alma şartları

Fransa Vizesi

Avrupa Birliği’nin kurucu üyesi olan Fransa da diğer Avrupa ülkeleri gibi vizesiz giriş kabul etmiyor. Bu sebeple Fransa’yı ziyaret etmek istediğiniz taktirde vize almanız gerekmektedir.

Fransa’ya gidiş amacınız ne ise ona göre alacağınız vize de değişmektedir. Vizeler kategori ve süresine göre türlerine ayrılmaktadır. Seyahat öncesinde size uygun vizeyi seçerek başvuru merkezlerinden vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Eğer ki hususi (yeşil), Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) pasaportlarından birine sahipseniz pasaportunuzun süresi dolmamış olduğu taktirde 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde vize olmadan giriş yapmanız mümkündür.

Schengen vizenizin olması dahilinde Schengen ülkesi olan Fransa’ya vize almadan da gidebilirsiniz. Vizelerin ne işe yaradığı hakkında azda olsa bilgi sahibi olmanız seyahatiniz sırasında sorunla karşılaşmamanızı sağlayacaktır.

Fransa’ya gitmek için Schengen vizesi aldığınız zaman Schengen ülkeleri olan, Belçika, Almanya, Hollanda, Yunanistan, Norveç, İzlanda, İtalya, Macaristan gibi ülkelere de giriş yapabilirsiniz.

Bu ülkelere giriş yapabilmek için öncelikle Fransa’ya giriş yapmak zorundasınız. Vize almak için yatırmış olduğunuz harç ücretleri ve belirli belgelerle konsolosluklara ya da vize merkezlerine başvuruda bulunabilirsiniz.

fransa-vize-guncel-bilgi

Fransa vizeleri hakkında en güncel bilgilere ulaşın.

Fransa Vizesi Türleri

Fransa’ya gidiş nedeninizi belirlediyseniz ve seyahatiniz 90 günü aşmayacak şekilde ise Fransa Schengen vizesi alabilirsiniz. Vizeler seyahat amacına ve vizenin imkan sağlamış olduğu seyahat süresine göre türlere ayrılmaktadır.

Her vize ile Fransa’ya seyahat edebilirsiniz ancak her vize ile aynı süre boyunca seyahat edemezsiniz. Vizelerin belirlemiş olduğu süre boyunca Fransa’da bulunabilirsiniz. Bunun dışında Fransa’da bulunmanız yasal olarak doğru değildir.

Schengen vizesi almanızı gerektiren bazı seyahat amaçları şunlardır:

 • Aile veya arkadaş ziyareti Vizesi
 • Sözleşmeli çalışanlar için vize
 • Ticari Vize
 • Turistik Vize
 • Şirket sahibi olanlar ve çalışanlar için vize
 • Öğrenci Vizesi
 • Çocuk Vizesi
 • Bulgaristan vatandaşı eşi olanlar için vize
 • Özel ve resmi davetiyesi bulunanlar için vize

Fransa’ya gidiyor oluşunuz orada, yaşamak, iş kurmak, eğitim görmek gibi uzun vadeli 90 günü geçen bir sebep ise D tipi vize almanız gerekmektedir. Vize tiplerinin ne işe yaradığını seyahat öncesinde öğrenmelisiniz. Aksi takdirde vize kullanmayla ilgili bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Bu vizeyi kapsayan gidiş nedenleri şunlardır:

 • Oturum vizesi
 • Bulgaristan’da okuyacak öğrenciler için
 • Erasmus öğrencileri için
 • Dil kursu için gidecek kişiler
 • Araştırmacılar ve bilim insanları
 • Fransa’da evlenecek olan kişilerin Ulusal Vize alması gerekmektedir.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa seyahatiniz için vize almak istiyorsanız öncelikli olarak hazırlamanız gereken bazı belgeler vardır. Bu belgeleri temin ettiğiniz taktirde konsolosluktan veya konsolosluk tarafında yetki verilmiş belirli vize merkezlerinden başvuru için randevu almanız gerekmektedir.

Eğer kısa süreli vize alacaksanız Schengen vizesi almalısınız. Bu vize türünü almak için konsolosluktan bizzat randevu alamıyorsunuz. Vize merkezlerini kullanabilirsiniz.

Vize başvurusu yapmak için gidiş amacınıza bağlı olarak hazırlayacağınız belgeler de değişiklik göstermektedir. Başvuru merkezine almak istediğiniz vize türünü söyleyerek gerek olan evrakları öğrenebilirsiniz.

Başvuru merkezinin istemiş olduğu evrakları eksiksiz olarak ve doğru bilgiler ile doldurarak teslim etmelisiniz. Eksik evrak ve yanlış bilgi söz konusu olduğunda başvuru merkezi vizenizi onaylamaz. Bu nedenle evrakları titizlik ile hazırlamalısınız.

Başvuru için belli başlı olan ve istenmesi kesin olan belgeler şunlardır:

 • Kişi tarafından bizzat doldurulup imzalanmış Fransa vize başvuru formu
 • Seyahat nedeninizi açık bir dille anlatan dilekçe
 • Kimlik fotokopisi
 • En az 2 sayfası boş olan ve son yurtdışı gezinizden sonra en az 3 ay geçerliliği olan pasaport
 • Biometrik fotoğraf
 • Ailenizin ve ikametinizin belirtildiği güncel nüfus kaydı
 • 000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Ruhsat, tapu, maaş bordrosu gibi kişinin maddi durumunu gösteren belgeler
 • Aktif olan banka hesaplarının 3 aylık dökümü
 • Fransa’da konaklamanız için ayarladığınız otel rezervasyonuna ait belgeler
 • Gidiş dönüş için ayarladığınız uçak biletine ait belgeler

Fransa Vizesi Ücretleri Ne Kadardır?

Fransa seyahatiniz için almanız gereken vize için ödeyeceğiniz tutarlar değişebilmektedir. Konsolosluk harç ücreti, vize merkezlerindeki işlem ücretleri bu değişimin sebebidir. Fransa’da geçireceğiniz gün sayısına göre banka hesabınızda para bulunması gerekmektedir. Yine geçireceğiniz güne bağlı olarak da sağlık sigortası ücretleri de değişebilmektedir. Bu ücretler seyahatinizin uzunluğuna bağlı olarak artış gösterecektir.

Konsolosluğa vereceğiniz harç ücreti 80 Euro’dur. Fransa vize harç ücreti her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca gidiş amacına göre de ödeyeceğiniz tutar artabilmektedir. Turistik, ticari, ziyaret, kültürel gibi bazı vize türlerinin ücreti 110 Euro’dur

Ayarlayacağınız vize merkezine göre de hizmet bedeli değişebilmektedir. Kimi yer 200 TL alırken kimi yer hizmet bedeli için 30 Euro almaktadır.

Fransa’da geçireceğiniz her gün için 100 Euro ayırmalısınız. Bu sebeple gittiğiniz günden kalacağınız son güne kadar toplamda banka hesabınızda ne kadar para olması gerektiğini hesaplayarak ona göre hazırlıklı olmalısınız. Aksi takdirde seyahat sırasında maddi yönden sorunlar meydana gelebilir.

Sağlık sigortası için ödeyeceğiniz tutarlar şu şekildedir:

14 Günlük Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 10 Euro
1 Aylık Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 18 Euro
2 Aylık Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 25 Euro
3 Aylık Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 30 Euro
6 Aylık Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 40 Euro
1 Yıllık Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 80 Euro

Fransa Vizesi Hangi Şartlar İle Alınır?

Başvuruda bulunabilmek için de gerekli birkaç gerekçenin sizde olması gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse Türkiye’de düzenli bir hayatınız olması gerekmektedir. İş ve aile hayatınız düzenli ise başvuru yapabilirsiniz.

Sorunsuz bir şekilde vize almak istiyorsanız çalıştığınız yerde en az 1 yıl geçirmiş olmanız gerekmektedir. Konsolosluk için en az 3 aylık çalışma belgeleri bazı durumlarda yeterlidir ancak garanti olmasını istiyorsanız en az 1 yıllık sabit işinizin olması gerekmektedir.

Gelirinizin belgelerle ispatlanabilmesi gerekmektedir. Çalıştığınız yerden aldığınız düzenli maaş veya bir mülke sahipseniz oradan gelen kira gibi maddi gelir kaynaklarınızı geçerli evraklarla vize alacağınız yere kanıtlamanız gerekiyor.

Fransa vizesi şartları arasında banka hesabınızda bir miktar paranızın bulunması gerekiyor. İnternet üzerinden uçak biletlerini araştırarak bir ortalamasını alın.

Aynı şekilde size uygun bir otel odası için de araştırma ile fiyatları ortalayın. Daha sonrasında Fransa’da geçireceğiniz her gün için, davetiye ile gidiyorsanız 40 Euro, davetiyeniz yoksa 100 Euro olarak gündelik masraflarınızı da ekleyerek bir gider tablosu çıkartın. Banka hesabınızda en az bu ortalama ile aldığınız giderler kadar miktarda bir para bulundurmanız gerekmektedir.

Fransa Vize Başvuru Sonucunun Ret Alma Sebepleri

Genel olarak başvurusu ret almış kişiler evraklarda eksiklik veya bir yanlışlık yapmaktadırlar. Seyahat amacınızı doğru bir şekilde belirtemediyseniz de başvurunuz ret almış olabilir. Banka hesaplarınızda yeterli miktarda para bulunmaması da bir nedendir. Vize geçerlilik sürenizin sonunda Türkiye’ye döneceğinizi net bir şekilde kanıtlayamadığınız zaman başvurunuz onaylanamaz.

Fransa’da kalacağınız otel için rezervasyon yaptırmadığınız veya hatalı yaptırdığınız taktirde yine ret almanız olasıdır.

Vize için ödediğiniz zamanı ve parayı geri alamazsınız. Bu sebeple her şeyi eksiksiz ve usulüne göre yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır: [Güncel Şartlar] S.S.S

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa kısa süreli vizeleri için yetkili vize başvuru merkezlerine başvuru yapmak gerekir. Uzun süreli Fransa vizelerinde başvurular şahsen Fransız konsolosluklarına yapılmalıdır.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Schengen Vizenizin işleme koyulması için en az 15 gün beklemeniz gerekecek, ancak işlem süresi durumunuza bağlı olacaktır. Özel durumlarda, büyükelçiliklerin vizeyi işleme koyması 30 gün sürebilir ve olağanüstü durumlarda Schengen Vizesi işlem süresi 60 güne kadar çıkabilir.

Fransa Schengen vizesi ne kadar süreyle geçerlidir?

Kısa süreli Fransa vizeleri 180 gün içinde 90 gün Fransa'da kalma imkanı sağlar.

Fransa Büyükelçiliği Sitesi

Fransa vize başvuru

Fransa Vizesi Başvuru Adımları 4 – Fransa konsolos

Fransa Vizesi Başvuru Adımları

Fransa vize başvuru süreci

Fransa Vizesi

Fransa vize işlemleri ile ilgili konularda ülkeye yönelik yurtdışı giriş çıkışlarının artmasına paralel biçimde daha fazla arama yapılmaktadır. Fransa, yurtdışından önemli bir turist potansiyeli çekmeye devam etmektedir. Turizm kadar ticari ve bilimsel faaliyetler, sportif etkinlikler gerçekleştirilen ülkeye Schengen vizesi ile seyahat edilebilmektedir.

Fransa’ ya her tür nedenle ziyaretçi olarak giriş yapabilirsiniz. Bu nedenlerden belli başlıları turizm faaliyetleri, balayı seyahatleri, ticari içerikli faaliyetler, aile ziyaretleridir. Ayrıca Fransa’ da üniversite ya da dil eğitimi, yüksek lisans, mesleki uzun süreli eğitim, staj gibi nedenlerle de bulunmak isteyebilirsiniz.

Pasaportunda geçerli Schengen vizesi bulunan ziyaretçiler, ilk girişlerini vizeyi aldığı ülkeden yapmak üzere dilerlerse Fransa’ yı da gezebilmektedir. Schengen ülkesi olarak Fransa, 180 gün içinde en fazla 90 güne kadar siyah, yeşil ve gri pasaport ehlinden vize talep etmemektedir. Ancak bordo pasaport sahipleri en fazla 90 günlük ziyaretleri için Schengen vizesi istemektedir. Oturma iznini de gerektiren 90 günden fazla ziyaretler için ise Fransa ulusal vize için tüm pasaport sahipleri başvuruda bulunmakla yükümlüdür.

Fransa vizesi almak Schengen kurallarına bağlı olarak giderek karmaşık hale gelmiş bir süreçtir. Fransa Schengen ya da ulusal vize başvuruları, işin şansa bırakılamayacağı, ciddi bir süreçtir. Schengen Vize Başvuru Merkezi  Fransa seyahatleriniz öncesi vize işlemlerinizi her tür uzman desteği ile kolaylaştırıyor.

Fransa seyahatlerinizi planlayarak bizlerle iletişime geçin,durum değerlendirmenizin ardından detaylı Fransa vizesi evraklar listenizi çıkartalım. Fransa vizesi almak için işi uzmanına bırakarak zaman yönetiminizi doğru biçimde yapabilirsiniz. Firmamız, titiz bir çalışma ile konaklama ve uçak rezervasyonlarınızı da gerçekleştirmektedir.

Fransa seyahatinizin planladığınız zamana yetişebilmesi için sahada deneyim kazanmış uzman danışmanlarımız sizi olumlu sonuca odaklı biçimde yönlendirmektedir. Schengen vizelerinin giderek karmaşıklaşan yapısı, özellikle ilk kez vize başvurusunda bulunacaklar için çok zor görünebilmektedir. Ancak alanında uzmanlık kazanmış kişilerin yapacağı doğru bir yönlendirme vize başvurularınızda olumlu sonuç almanızın yanında vize sürecinde zaman yönetiminizi de kolaylaştıracaktır.

Schengen Vize Başvuru Merkezi, müşteri hizmetleri ve iletişimi güçlü bir firma olarak Fransa ziyaretleriniz öncesi başvuru sürecinizi keyifli hale getirir. Fransa Schengen ya da ulusal vize başvurularınız için bizimle iletişime geçin.

Fransa Schengen vizesi için başvurular, direkt biçimde konsolosluklara yapılamamaktadır. Fransa Başkonsolosluğu’ nun vize başvurularında akredite ederek resmi olarak görevlendirdiği başvuru merkezleri bulunmaktadır. Bu başvuru merkezleri vize başvuru sahibi ile başkonsolosluk arasında baş kurmaktadır. Vize başvurularınızın değerlendirilerek karara başlandığı merci ise Fransa Başkonsolosluğu’ dur.

Fransa Schengen vize başvuru aşamalarında seyahatin planlanması ve evrakların hazırlanması, hata kabul etmeyen, ilk ve en önemli başlangıçtır. Eksiksiz bir evrak dosyası ile önceden alınan randevuya katılmak ve parmak izi bırakmak, başvuru sürecinde son aşamadır. Bu aşamadan sonra başvuru yoğunluğuna göre başvurular değerlendirilerek pasaport başvuru merkezine gönderilir. Başvuru sahipleri başvurularının sonucunu pasaportu almaları ile birlikte öğrenmektedir.

fransa vize basvuru adimleri

Fransa vize alımlarında belli adımları atmalısınız.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa vizesi almak için karmaşık bir sürecin iyi yönetilmesi gerekmektedir. Öncelikle Fransa ziyareti tam olarak eksiksiz biçimde planlanmalıdır. Bu noktada Schengen ülkelerinin birkaçı ziyaret edilecekse seyahat planlamasının Fransa’ dan başlaması önemlidir. Fransa başkonsolosluğu  üzerinden alınacak Fransa Schengen vizesi ile ilk giriş Fransa’ dan yapılmalıdır.

Fransa vizesi başvuruları, ulusal vize için direkt biçimde başkonsolosluğa yapılmaktadır. Fransa Schengen vizesi için yetkili başvuru merkezinden, ulusal vize için ise Fransa Başkonsolosluğu’ ndan randevu alınmalıdır.

Fransa seyahatleri planlandıktan sonra evraklar hazır edilmeli,  kişisel bilgileri, seyahat planını, başvuru nedeni gibi önemli beyanları içeren form doldurularak randevu tarihi alınmalıdır. Fransa vize randevuları, mülakat süreci değildir. Evrak dosyası ile parmak izinin bırakıldığı basit bir işlemdir. Önemli olan randevu günü öncesindeki başvuru detaylarını iyi bilmek ve süreci hatasız yönetmektir.

Fransa vize başvurularında randevu başvuru sürecini sonlandıran aşamadır. Randevu sonrasında pasaportun vize başvuru merkezine gelmesi beklenir.

Fransa Vizesi Gerekli Evraklar

Fransa vizesi için gerekli olan evraklar, kişisel duruma göre değişiklik gösterir. Bunun yanında vize türü, başvuru dosyasında bulunması gereken evrakları belirler. Her vize türü için belirleyici farklı bir evrak sunulması gerekli olmaktadır. Bununla beraber Fransa vize başvuruları evrakları bazı standart özellikle taşır.

Ulusal vize başvuruları için evrak dosyası biraz daha karmaşık bir yapıya sahip olabilmektedir. Başvuru sahibinin kişisel durumuna göre evrak listesi profesyonelce çıkartılmalıdır. Fransa vizesi için standart bazı evrakların yanısıra başkonsolosluk başvuru sahibinin beyanına göre bazı kanıtlayıcı belgeler sunulmasını isteyebilir. Fransa vizesi başvurularında gereken belgeler:

 • Pasaport: Fransa vize başvurularında pasaportun en az sondan iki sayfası bol olmalı ve pasaport seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 3 ay daha geçerli bulunmalıdır. Pasaportlarda yırtık gibi zedelenmeler kesinlikle olmamalıdır.
 • Başvuru formu: Fransa vizesi dosyanızdaki başvuru formu ana bir belgedir. Eksiksiz ve doğru biçimde doldurularak imzalanmış olmalıdır.
 • Nüfus kayıt örneği: e-devletten barkodlu biçimde çıkartılabilir.
 • Biyometrik fotoğraf: Arka planı beyaz, kişinin kulak ve alnını açıkça gösteren, net, hiçbir düzenleme yapılmamış bir resim olmalıdır.
 • İkametgah: e-devlet üzerinden barkod bulunması şartıyla çıkartılabilir.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi: Kimlik fotokopisinin önlü arkalı hali evrak dosyasında bulunmalıdır.
 • Konaklama ve ulaşım rezervasyon: Fransa vize başvurularında konaklama ve uçak rezervasyonları eklenmelidir. Özel araçla yapılacak seyahatlerde özel araç bilgisi sunulmalıdır.
 • Başvuru sahibinin finansal bilgilerini içeren belgeler
 • Başvuru sahibinin çalışma durumunu kanıtlar belgeler
 • Fransa vizesi için seyahat sigortası da en az 30.000 Euro tazminatla mutlaka yaptırılmalıdır.

Fransa Vize İşlemleri

Fransa vize işlemleri başlatılmadan önce başvuru sahibinin seyahat planı kesinleşmiş olmalıdır. Bu seyahat planı içinde ülkeye giriş çıkış tarihleri ve ülkede kaç gün kalınacağı belirlenmelidir.

Fransa vize işlemleri, standart bir yol izlemektedir. Fransa Schengen vizesi için başvuru Fransa Başkonsolosluğu tarafından atanmış yetkili başvuru merkezi kanalıyla gerçekleştirilir. Seyahat planı hazırlanmalı belgeler tamamlanmalı ve başvuru formu doldurularak başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Randevu başvuru sürecinin tamamlandığı kritik bir aşamadır. Randevu öncesine kadar başvuru süreci ne kadar doğru yönetilirse, vizenin planlanan seyahat sürecine yetişmesi o derece kolay olacaktır.

Fransa vizesi D tipi için ise şahsen Fransa başkonsolosluğuna yapılmaktadır. Fransa ulusal vize işlemleri, Fransa’ da çok daha uzun süreli kalma gerektirdiği için daha karmaşık bir süreç olabilmektedir. Vize işlemlerinin olumlu sonuçlanması, en baştan uzman desteğinin alınmasına bağlıdır.

Fransa Vize Türleri

Fransa vize türlerini belirleyen en önemli nokta, başvuru sahibinin seyahat nedenidir. Başvuru sahibi 90 günü geçmeyen;

 • aile ve arkadaş ziyareti için Fransa Schengen Aile ve arkadaş vizesi,
 • turizm faaliyetleri için Fransa Schengen turistik vize,
 • ticari faaliyetler, fuar katılımı gibi organizasyonlar için Fransa Schengen ticari vizesi,
 • öğrenci olarak eğitim faaliyetlerinde bulunmak için Fransa Schengen öğrenci vizesi başvurusunda bulunmalıdır.
 • Ayrıca Schengen Fransa sağlık ve tedavi vizesi de vardır.

Fransa ulusal vize türleri ise Fransa aile birleşimi vizesi, Fransa öğrenci vizesi, Fransa çalışma izni şeklinde olabilmektedir. Fransa vize başvurularında başvuru sahibi hangi vize türüne başvuru yapması gerektiğini bilmeli ve seyahat amacına uygun bir vize türünde başvuru yapmalıdır.  Fransa ziyaretlerinde 90 günü geçecek planlamaların konaklama süresinin uzun olma nedeni belgelerle kanıtlanabilir nitelik taşımalıdır.

Fransa Vize Ücreti

Vize başvurularında başvuru sahibinin ödemekle yükümlü olduğu harç bedeli ve başvuru hizmet ücreti bulunmaktadır. Fransa vize başvurularında 2023 için yetişkinlerin toplam ödemesi gereken tutar 150 Euro’ dur. Bu tutar, 6-11 yaş grubu için ise 111 Euro’ ya inmektedir. Bu ücretler içinde Fransa vizesi harç bedeli ile başvuru hizmeti ücretleri bulunmaktadır. Bu edere ek olarak Fransa seyahat sigortası da paralıdır. Fransa başvurularında 1-5 yaş grubu ücrete tabii değildir.

Fransa Vize Başvurusu

Fransa vize başvurusu, şansa bırakılmaması gereken ciddi bir süreçtir.  Fransa seyahatleri öncesinde yapılması gereken vize başvuruları  C tipi için vize başvurusu ve D tipi için vize başvurusu olarak iki ana kategoriye ayrılır. Her kategorinin başvuru sahibinin nedenine göre türleri bulunmaktadır.

Fransa Schengen C tipi vize başvuruları  direkt konsolosluğa yapılamamakta, konsolosluğun yetkili kıldığı bir başvuru merkezini aracı yapmak gerekmektedir. Bu başvuru merkezinden alınan randevuya katılarak gerekli tüm evrakların bulunduğu, eksiksiz bir başvuru dosyası teslim edilmelidir.

Fransa ulusal vize başvuruları için randevu ise direkt başkonsolosluktan alınır. Fransa başkonsolosluğu  Fransa D tipi ulusal vize için direkt muhatap olmaktadır, randevu kabul ederek, başvuru sahibinin randevusunu da yönetmektedir.

Fransa Vize Başvuru Formu

Fransa vize başvurularında en önemli süreçlerden biri başvuru formunun doldurulmasıdır. Fransa vizesi başvuru formu, başvuru sahibinin kişisel bilgileri ile seyahat planlamasının açıkça yazıldığı bir temel formdur. Bu formda başvuru sahibinin seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağı da beyan edilmelidir.

Bu form ile başvuru evrakları bir arada incelenmektedir. Dolayısıyla form, tüm başvuru evrakları tamamlandıktan sonra başvuru belgeleri ile bir arada doldurulmalı ve belgelerle forma yansıtılan bilgiler birebir uyuşmalıdır. Fransa başvuru formuna beyana uygun yanıtlar verilmeli, kanıtlanamaz bir beyan kesinlikle eklenmemeli, girişler her zaman çoklu işaretlenmelidir.

Başvuru formunda başvuru sahibinin seyahat planını açıkça başkonsolosluğun anlayabileceği biçimde yazması çok önemlidir.  Fransa vizesi başvuru formları, başvuru merkezinden randevu alınması için de gereklidir. Fransa başvuru formu nasıl doldurulur? sorusunun yanıtını firmamızın deneyimli personelinden alın.

Fransa Vize Randevu

Fransa vizesi randevusu Schengen için yetkili başvuru merkezinden alınır. Vize randevusu, vize başvurularının son işlemidir. Fransa vize randevusuna randevu gün ve saatinde katılmak zorunludur. Bu randevu, karşılıklı görüşme ile yüzyüze yapılan bir mülakat sistemi değildir.

Fransa vizesi randevusu eksiksiz hazırlanmış evrak dosyasının ve parmak izinin başvuru merkezine bırakılmasını kapsar. Fransa vize başvurusunun son adımı randevu için en az yarım saat öncesinden başvuru merkezinde bulunmak yararınızadır.

Fransa vize başvuruları için randevuya giderken, evrakların eksiksiz hazır edildiğinden emin olunmalıdır. Randevu gününde biyometrik işlemler mutlaka tamamlanmalıdır. Randevu sürecinin bu aşamasından sonra pasaportun başvuru merkezine gönderilmesi beklenir.

Fransa Vize Sorgulama

Fransa vize başvuru işlemlerinde sorgulama vizenin olumlu ya da olumsuz sonuçlandığına dair bir bilgi almak için yapılamamaktadır. Vize başvurusu evraklarınızın durumunu Fransa vizesi başvuru sorgulama ile görebilirsiniz. Ancak bu sorgulama, başvuru sürecinizin olumlu ya da olumsuz ne şekilde sonuçlanacağına dair bir bilgi vermemektedir.

Fransa vizesi sonuçları, başvuru merkezinden pasaport alındığında öğrenilebilir.

Fransa Vizesi Başvuru Adımları S.S.S

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa vize başvuruları başvuru merkezinin yoğunluğuna göre ortalama 15 gündür. Tatil dönemleri gibi yoğun dönemlerde başvuruların sonuçlanarak pasaportun başvuru merkezine ulaşması daha fazla zaman almaktadır. Fransa başvuruları yoğunluğun az olduğu dönemlerde 3 ila 7 gün arasında sonuçlandırılmaktadır.

Fransa Vizesi almanın 4 ana adımı nelerdir?

Vize Başvurunuza Yardımcı Olacak Dört Adım Vize ücretinizi ödeyin, Kabul edilebilir fotoğrafları hazırlayın, Online vize başvurunuzu doldurun, Getirmeniz gereken tüm gerekli belgelerin bir listesini alın ve. Vize görüşme randevunuzu planlayın.

Fransa Vize Mülakatı Hangi Sorular Sorulur?

Fransa’ya seyahatinizin sebebi nedir? Fransa’da kalış süreniz nedir? Fransa’da nerede kalacaksın? Seyahatiniz boyunca masraflarınızı kim karşılayacak?

Fransa Büyükelçiliğinden bilgi alınız.

Fransa vize başvuru hakkında bilgi alınız.

Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır? 5 – Fransa konsolos

Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Fransa vizesi randevu alma durumu

Fransa Vizesi için Randevu Nasıl Alınır?

Fransa vizesi almak için kişilerin kendi ikamet illerine hizmet veren kurumlarla iletişime geçmesi ve Fransa Vize Randevu’su alması gerekir. Fransa Konsoloslukları bir bölge içindeki illere hizmet vermekte, kendisi şahsen Fransa vizesi için başvuru yapacak kişilerin gerekirse bu merkez ile seyahat etmeleri gerekmektedir.

Konsolosluğun vize birimi aranarak randevu alınabilir ancak randevusuz herhangi bir evrak kabulü yapılamayacağı bilinmelidir. Çalışma saatleri içerisinde arandığı takdirde Konsolosluk görevlileri başvuru adayına gereken yönlendirmelerde bulunacaktır.

Bir diğer başvuru seçeneği ise elbette visa center ile danışma hizmeti alarak evrak teslimidir. Bu şekilde yapılan başvurularda önceden randevu almak için iletişim bilgilerinden kuruma ulaşmak ya da varsa online randevu hizmetinden yararlanmak yeterli olacaktır.

Kişi merkeze direkt şahsen gidebilir ya da zamandan tasarruf ederek beklememek adına öncesinde arayarak uygun randevu saatlerini öğrenebilir.

Fransa vizesi evrakları teslimi haricinde herhangi bir danışmanlık ya da ek hizmet almak isteyenlerin de yine adresi ziyaret etmesi, mail ve telefon yoluyla kendi bölgelerindeki vize merkeziyle irtibata geçmesi mümkündür. İkamet bölgenize hizmet visa center çalışanları, sorularınızı yanıtlamak için 7/24 destek vermektedirler.

Vize merkezleri üzerinden yapılan başvurularda bir diğer avantaj da kişinin bu kurumların farklı illerdeki ofisleri sayesinde kendi ilinden başvuru yapabilmesi imkanının olmasıdır.

Konsolosluklar sınırlı sayıda olduğundan ve her Konsolosluk belli illere hizmet verdiğinden şahsi başvurular iller arası seyahat nedeni olabilir.

Ancak visa center ofislerinin sayıca fazlalığı sayesinde kendinize en yakın kurum üzerinden olabilecek en hızlı şekilde Fransa turist vizesi ya da Fransa ticari vizesi gibi her türden vize başvurusunu yapabilirsiniz.

fransa-vize randevu

Fransa vize randevuları Fransa dış temsilciliklerinden alınır.

Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır? S.S.S

VFS Global Randevu Nasıl Alınır?

VFS Global konsolosluklarla sizin aranızdaki sorunları çözen bir aracı kurumdur. Hemen VFS Global’in web sitesine girip hesap oluşturarak “randevu al” sekmesinden hızlıca bilgilerinizi girerek randevu alabilirsiniz. VFS Global sizin için tüm yurt dışı işlemlerinizi halledebilecek altyapı ve çevreye sahiptir.

Fransa Konsolosluğu Randevu Nasıl Alırım?

Fransa Konsolosluğu Korona virüs önlemleri için randevu vererek işlemleri halledilmektedir. Randevu alabilmek için öncelikle telefon hattından veya online diğer yollarla konsoloslukla bağlantı kurmalısınız. Durumunuza göre konsolosluk size randevu verir veya işleminizi online olarak hallederler.

Fransa Vize Görüşmesi İçin Neye İhtiyacım Var?

Vize başvuru dosyası aşağıdaki belgeleri içermelidir: Üç uzun süreli vize başvuru formu; Üç adet vesikalık fotoğraf; Geçerli bir pasaport; Uzun süreli vize ücretleri; Neden Fransa vizesine başvurduğunuzu açıklayan bir mektup;

Fransa Vizesi Alma Şartları 2023 6 – Fransa konsolos

Fransa Vizesi Alma Şartları 2023

fransa vizesi alım şartları bilgisi

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Evrakların düzenlenip yetkililere değerlendirmeleri amacıyla iletmek isteyenlerin yani Fransa vizesi almak isteyenlerin iki seçeneği bulunmaktadır.

Kişi şahsi görüşme için kendi ikamet iline hizmet veren Fransa Konsolosluğuna kendisi gidebilir ya da kendisine en yakın visa center çalışanlarından başvuru için hizmet alarak hızlı ve pratik bir şekilde sürece dahil olabilir.

Risklerin azaltılması ve kişinin herhangi bir zorluk anında destek alabilmesi için genelde büyük yüzdeyle yetkili firmalar aracılığıyla kısa süreli vizelerin alındığı görülmüştür.

Ancak söz konusu uzun süreli yani ulusal vizeler olduğunda kişi evrak düzenlenmesi için visa center üzerinden destek alabilse de görüşme için şahsen Konsolosluğa gitmek ve kendi başvurusunu gerçekleştirmek zorundadır.

Alacak olduğunuz vizenin kategorisinden bağımsız olarak, evrakların Konsolosluk tarafından istenen şekilde düzenlenmesi oldukça önemlidir.

fransa-vize

Fransa kısa ve uzun süreli vize şartları Schengen vize kriterlerine göre belirlenir.

Fransa Vize Ücreti 2023

Eksik ya da yanlış evrak beyan eden başvuru sahipleri için ne yazık ki büyük olasılıkla sonuç olumsuz olacaktır. Fransa vize başvurusu için gerekli evraklar konusunda visa center yetkilileri tüm desteği sağlayacaktır.

İstenen evrakları incelemek isteyen başvuru adayları, konuya dair visa center resmi sitelerinde ilgili yazıları inceleyebilirler. Ayrıca aklındaki soru işaretlerini gidermek isteyenler için vize merkezleri çalışanları 7/24 yardım hizmeti sağlayarak hizmet vermektedirler.

Başvuru sahipleri Fransa vizesi başvuru evrakları düzenledikten ve istenen tüm evrakları en güncel haliyle temin ettikten sonra dosyalarını vize merkezi aracılığıyla iletmek durumundadırlar.

Konsolosluluğun bu dosyayı değerlendirme ve kesin sonucu verme konusunda tek yetkili merci olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle Fransa vizesi için gereken evraklar tesliminden sonra başvuru yapan kişi için bekleme süreci başlar.

Vize reddi alanlara ödemiş olduğu herhangi bir ücret geri verilmeyeceğinden, dosyaların sizlere belirtilen şekilde düzenlendiğinden emin olmanız önerilir.

Ancak evraklardan kaynaklı retle karşılaştığını düşünenlerin dilekçe yoluyla evraklarının yeniden değerlendirilmesini talep etmesi ya da ret alan kişinin süre bağımsız başvuru yenilemesi mümkündür.

Fransa Vizesi Alma Şartları 2023 S.S.S

1 yıllık Fransa Schengen vizesini nasıl alabilirim?

1 yıllık çok girişli Schengen vizesi Son iki yıl içinde üç vizeyi almış ve yasal olarak kullanmış olmanız şartıyla bu vizeyi alabilirsiniz. Bu vizeye başvurduğunuzda, önceki vizelerinizin ve Schengen Bölgesine yaptığınız seyahatlerin ne olduğuna dair kanıt göstermeniz gerekecektir.

Fransa Schengen vizesi açık mı?

Daha fazla Avrupa Birliği ve Schengen Bölgesi ülkesi, COVID-19 durumunun böyle bir adımın atılmasına izin verdiğini teyit ettikten sonra, yurtdışında bulunan vize başvuru merkezlerini yeniden açmaya ve çeşitli vize kategorileri için başvuruları kabul etmeye başladı.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa vizesi yetkili vize başvuru merkezlerinden ya da Fransa konsolosluklarından randevu alınarak elde edilir.

Fransa Büyükelçiliği

Fransa vize şartları

Hakkımızda 7 – Fransa konsolos

Hakkımızda

Fransa vizesi nasıl alınır

HAKKIMIZDA

Visa Center web sitesi Fransa’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de

ikamet eden diğer ülke vatandaşlarını vize, pasaport ve diğer işlemlerine dair bilgileri sunmaktadır.

Fransa Büyükelçiliğinin, Fransa Konsolosluğunun, Fransa Fahri Konsolosluklarının ve Fransa Konsolosluğu

temsilciliklerinin resmi web sitesi değildir. Sadece Fransa seyahatine ilişkin tüm detayları Fransa’ya

seyahat edecek olan kişilere mümkün olduğu kadar doğru bilgi vermek amacı ile kurulmuş bilgi amaçlı bir sitedir.

Fransa Konsolosluğu resmi web sitesine

ulaşmak isteyen site ziyaretçileri resmi sitesine ulaşabilirler. Visa Center sadece Fransa seyahatine

ilişkin bir takım prosedürlerin detaylı bilgilerini sizlere sunar.

Visa Center Fransa Konsolosluğu adres, Fransa Konsolosluğu çalışma saatleri, Fransa Konsolosluklarının

ve Fransa Konsolosluk görev bölgelerine ulaşabilmek için gerekli bilgilerin toplandığı bilgi amaçlı

kurulmuş bir sitedir. Sitede ayrıca, konsolosluklardan vize alabilmek maksadıyla, seyahat amacına

göre (turistik, ticari, transit) vizeler için gereken belgelerin neler olduğu ve izlenecek yol haritası

hakkında bilgiler de sunulmuştur.

Bilgi

Visa Center aracılığı ile sizlere sunulan bilgiler ile Fransa Uçak bileti, Fransa otel rezervasyonu ve Fransa

vize işlemleri ilgili danışmanlık alabilirsiniz. Fransa’da ziyaret edeceğiniz şehirler, bölgenin özellikleri

Fransa’da bulunduğunuz süre boyunca ihtiyacınız olabilecek tüm pratik bilgilere seyahatlerinizi

kolaylaştırmak için hazırladığımız web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Ziyaret etmiş olduğunuz web sitesi Fransa seyahati sırasında oluşabilecek aksaklıkları ve Türkiye’den

giderken hangi noktalara dikkat edilmesi gerektiğine dair bilgileri içermektedir. Bu bilgiler ile Fransa

seyahatini daha kolay ve sorunsuz bir şekilde tamamlamak içindir. Bu nedenle sitemizi ziyaret

şahısların bu bilgileri dikkate alması önemle arz olunur. Bu bilgiler Fransa seyahatinin minimum

düzeyde sorunsuz ve kontrollü şekilde geçmesini sağlar. Oluşabilecek aksaklıkları önceden saptayarak

şahıslara uyarı ve bilgi akışı sağlamaktadır. Sadece Fransa seyahati yapacak kişilerin bu uyarıları dikkate

alması esastır.

Vize işlemleri için hala bir adım atmadıysanız sitemizde yer alan danışmanlık merkezleri ile iletişime

geçerek bu konuyu da hızla çözebilirsiniz. Vize işlemleri danışmalık şirketleri, evraklarınızın ve başvuru

formunuzun kontrolünü yaparak Fransa vize başvurunuzun olumlu ve en kısa zamanda sonuçlanması

için elinden geleni yapacaktır.

Visa Center şirketinin Konsolosluk ve büyükelçilikler ile hiç bir bağlantısı ve ilişkisi olmayıp, sitede yer

alan bilgileri Türk Dışişleri Bakanlığı resmi web sitesi, konsolosluk ve elçiliklerin kurumsal siteleri,

forum ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında yayınlanan içeriklerden yararlanarak

özgünleştirilerek yayınlanmaktadır. Yukarıda belirtildiği gibi konsolosluk ve büyükelçilikler ile bir

bağlantısı olmayan bir site olup aynı zamanda yer alan bilgilerin resmi bir dayanağı yoktur. Bilgilerin

doğruluğu siteler ve kaynaklardan edinilen bilgiler internet ortamındaki kullanıcı deneyimleriyle de

teyit edilmektedir.

Sitemizde yer alan hatalı bilgiler için bizimle iletişlime geçebilir ve bilginin doğruluğunu tarafımıza iletebilirsiniz.

Güncel olmayan bilgileri ve eksik

gördüğünüz noktaları Visa Center sitemizde yer alan iletişim formunu kullanarak bizimlepaylaşılmasını önemle rica ederiz. Visa Center şirketi önerilerinizi göz önünde bulundurarak 48 saatiçerisinde incelikli bir araştırma gerçekleştirecek, teyit edilmiş bilgileri en yeni ve en doğru şekilde yine sizlerle paylaşacaktır.

Fransa ve diğer dünya ülkelerine yapılacak bütün seyahatler için gerekli belgeler ve izlenecek yollar

Visa Center şirketi tarafından araştırılmakta ve sitesinde sunulmaktadır. Sadece vize işlemlerine dair

değil seyahate ilişkin her türlü sorun için çözüm yolu sitemizde bulunmaktadır. Bu amaçla kurulan bir

site olarak yukarıda belirtildiği gibi ön görülemeyen bir sorun ve çözümüne ilişkin sitemizde yer

almayan bir husus var ise bunu da yine iletişme geçerek tarafımıza bildirebilirsiniz. Bu sizin gibi

yurtdışı seyahati düşünecek olan bütün vatandaşlar için kılavuz niteliği taşıyacaktır. Bu sebeple de

deneyimler, yaşanan sorunlar ve çözümleri seyahat edecek şahıslar için önemlidir. Visa Center sitesi

de büyük ölçüde bilgi verme amaçlı kurulduğu için ulaşabildiği kadar bilgilere ulaşma amacı da

taşımaktadır.

Visa Center şirketi sitesinde güncel ve doğru bilgilerin varlığına önem vermektedir. Bu açıdan sitemizi

ziyaret eden ve seyahat edecek olan vatandaşlar bilgilerin doğruluğuna gönül rahatlığı ile

güvenebilirler. Öngörülemeyen noktalar için de yukarı da belirtildiği gibi iletişime geçilerek tarafımıza

iletilmesi önemle rica olunur. Visa Center şirketi vize işlemleri ve diğer yurt dışı seyahatlerinde gerekli

bütün danışmanlık işlemleri için hizmet vermeye devam edecektir.

hakkimizda-bilgi

Fransa vize işlemlerini vize başvuru merkezimizde güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

 

Fransa'ya İşçi Olarak Nasıl Gidilir?

Fransa schengen vize anlaşmalarına tabiidir. Uzun süreli vize ve oturma izni almanız, aynı zamanda Fransa’daki işverenden kayıtlı ve onaylı sözleşme talep etmeniz şartı bulunur. Uzun süreli vize başvurusu yaptıktan sonra, Fransa konsolosluğundan onay gelmektedir. Daha sonra oturma izni ile birlikte çalışma izni için göçmenler bürosunda başvuru yapılmalıdır.

Fransa'da Nasıl Oturum Alınır?

Fransa’dan oturma izni almak için öncellikle Fransa konsolosluğundan D tipi uzun süreli vize başvurusu yapılmalıdır. Vize başvurunuz onaylandığı takdirde, Fransa’da bulunduğunuz bölgenin belediyesine giderek, göçmenler bürosu üzerinden ikametgah adresinizi belirterek oturma izni alabilirsiniz.  Çalışma yeriniz, ikametgah adresiniz ve mali durumunuza bakılarak oturma izninin değerlendirmeye alınacaktır.

Fransa Transit Vize

Türkiye’den Fransa transit vizesi alınması zorunludur. Transit vize işlemleri sadece schengen vize anlaşmalarına tabii tutulan AB ülkeleri ev vatandaşları için geçerli değildir. Yasal ikamet izni bulunan AB vatandaşları dışında transit işlemler için Fransa konsolosluğundan vize başvurusu yapılması şartı yer almaktadır.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar 2023

Fransa aile birleşimi işlemleri için ulusal D tipi vize başvurusu işlemlerini ilk aşamada kabul etmektedir. Uzun vadeli vize işlemlerinde aile birleşimi için vize istendiği belirtilmelidir. Konsolosluğun yoğunluğuna göre aile birleşimi talepleriniz 1 ay ile 3 ay arasında değerlendirilecek ve sonuçlanacaktır. Vize işlemleri yapılmadan aile birleşimi başvurusu yapılamaz ve süreç başlatılamaz.

Nasıl Fransa Vatandaşı Olunur?

Fransa vatandaşlık işlemleri için Fransız bir vatandaşla evlenmek veya 5 yıl boyunca kendi imkanlarıyla, çalışarak Fransa’da ikamet etmek şartı bulunur. Evlendikten veya Fransa’da 5 yıl ikamet ettikten sonra Fransız vatandaşı olmak için talepte bulunabiliriniz. Kültürel yeterlilik ve dil yeterliliğine bakılarak vatandaşlık kabul edilecektir.

Fransa Büyükelçilik

Fransa vize başvuru

Fransa Vizesi için Belgeler [Güncel Evraklar] 8 – Fransa konsolos

Fransa Vizesi için Belgeler [Güncel Evraklar]

Fransa vize gerekli evraklar

FRANSA TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ NEDİR?

Fransa turistik vizesi, Fransa’yı turistik hedefli seyahat etmek isteyen, Fransa kültürünü tanımak isteyenlerin müracaatta bulunması gereken vize tipidir. Bir seyahat acentesinin düzenlediği tur aracılığı ile ya da bireyin kendi tatil planını organize etmesiyle talep edilen Fransa Turistik Vizesi, “kısa süreli” Schengen vize kategorisindedir.

FRANSA VİZESİ KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Fransa turistik vizesi şahıslara başvurduğu vakit vaktince verilir fakat en çok 6 aylık olarak şahıslara verilmektedir. 6 aylık dilimde şahıslar en çok 90 günlük konaklama sağlayabilirler.

FRANSA VİZESİ İÇİN NEREYE BAŞVURULUR?

Fransa turistik vizesi amacıyla şahıslar Fransa Konsolosluğu’na müracaat yapılabilir ve lüzumlu evrakları randevu vaktinde yetkilerle teslim edebilirler.

FRANSA VİZESİ GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • Pasaport
 • Fotoğraf
 • Nüfus Cüzdanı
 • Fransa Vize Başvuru Formu
 • Finansal Durumu Beyan Eden Belgeler
 • Fransa Vize Talep Dilekçesi

FRANSA VİZESİ İÇİN BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Biyometrik veri şahısların schengen ülkelerine girişlerinde lüzumlu olan bulgulardır. Bu bulgular beş senede bir yenilenmelidir. Beş sene ortamında biyometrik verilerinizi sisteme verdiyseniz bu durumda Fransa turistik vizesi amacıyla biyometrik veri sunmanıza lüzum olmayacaktır.

FRANSA VİZESİ İÇİN NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat tarihine en geç 2 hafta vakit kala Fransa turistik vizesi amacıyla müracaat yapılmalıdır. En çok ise bir ay kala şahısların Fransa turistik vizesi amacıyla müracaat yapması tavsiye edilmektedir.

FRANSA VİZESİ NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Fransa turistik vizesi şahısların müracaat yaptığı tarihten itibaren 10 gün ortamında sonuçlanmaktadır. Bu vakit birtakım sebeplere bağlı olarak uzayabilir.

FRANSA TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği, Fransa’ya ticari faaliyette bulunma hedefiyle seyahat etmeyi planlayan işverenleri ve çalışanları Fransa ticari vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Ticari vize talebinde bireyin seyahatinin şirketi doğrulusunda konfirme edilmiş bir iş organizasyonuna (kongre, fuar, eğitim, proje, seminer vb.) dâhil olmak ya da katkı sağlamak amacıyla Fransa’ya seyahat planlayanların başvurması gereken vize tipidir.

FRANSA TİCARİ VİZE KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Fransa ticari vizesi şahıslara en çok 6 aylık olarak verilmektedir. Şahıslar bunun dışında isterse 10 günlük ya da isterlerse 15 günlük müracaatta bulunabilirler. Fransa Konsolosluğu lüzumlu koşulları gerçekleştiren şahıslara 6 aya kadar ticari vizesi vermektedir.

FRANSA TİCARİ VİZE İÇİN NEREYE BAŞVURULUR?

Fransa ticari vizesi alabilmek üzere şahıslar lüzumlu evraklarını hazırladığı taktirde Fransa Konsolosluğu’na müracaatta bulunabilirler. Fransa Konsolosluğu dışında şahıslara Fransa ticari vizesi verecek diğer yetki sahibi kurum bulunmamaktadır.

FRANSA TİCARİ VİZE DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Fransa ticari vizesi amacıyla lüzumlu evraklar ortamında Fransa’da katılacak fuardan bir çağrı ya da ticari iş yapılacak olan firmadan istikbal bir çağrı bulunması gerekmektedir. Bu çağrıda şirket ve firma verileri bütün detayları ile yer almalıdır. Aksi durumda şahısların Fransa ticari vizesi alması zorlaşacaktır.

FRANSA TİCARİ VİZE GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • Pasaport
 • Biyometrik fotoğraf
 • Fransa vize müracaat formu
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Fransa Ticari Vize Talep Dilekçesi
 • Fransa Ticari Vize Davetiyesi
 • Finansal Durumunu Beyan Eden Belgeler
 • İş ve Mesleki Duruma Ait Belgeleri

FRANSA TİCARİ VİZE NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Fransa ticari vizesine başvurmak üzere seyahat tarihinden en çok iki hafta evvelce Fransa Konsolosluğu’ndan randevu alabilmek gerekmektedir. Şahıslar seyahatlerinde bir aksama yaşam sürdürmek istemiyorlar ise seyahat tarihinden en az 1 ay evvelce ya da seyahat tarihine 2 hafta kala müracaatlarını yapmalıdır.

FRANSA TİCARİ VİZE RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alabilmek üzere Fransa Konsolosluğu doğrulusunda yetkilendirilen vize merkezleri ile irtibata geçilebilendir.

fransa-vize-belge

Fransa vizesi için gerekli belgeleri eksiksiz ve hatasız hazırlamalısınız.

 

FRANSA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

FRANSA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE NEDİR?

Fransa’ya seyahat edecek Umuma mahsus Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, seyahat amacına göre vize tarzı belirlenmektedir.  Fransa’da tespit edilen ailesini, arkadaşını ya da akrabasını ziyaret etmek isteyen bireylerin başvurması gereken vize tarzı;  Fransa Aile Ziyaret Vizesi kategorisidir.

FRANSA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Fransa aile ve dost ziyareti vizesi şahıslara istediği gün kadar verilmektedir. Bu vakit iki hafta ya bir ay olabilir fakat en çok 6 aylık vakit amacıyla Fransa aile ve dost ziyareti verilmektedir. Şahısların kaç günlük vize alacakları birtakım hallerde Fransa konsolosluk yetki sahiplilerinin de inisiyatifinde olan bir durumdur. Konsolosluk yetki sahibiler en çok 180 günlük olmak üzere lüzum gördüğü kadar vize vakti verecektir.

FRANSA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZENEREYE BAŞVURULUR?

Fransa Konsolosluğu’na müracaat gerçekleştirme aile ve dost ziyareti vizesi amacıyla esastır. Onaylama prosedürlerini her vakit Fransa konsolosluğu gerçekleştirmektedir.

FRANSA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • Fransa aile ziyareti amacıyla lüzumlu evraklar şu şekildedir;
 • Pasaport
 • Fotoğraf
 • Nüfus Cüzdanı
 • Fransa Vize Başvuru Formu
 • Fransa Vize Talep Dilekçesi
 • Fransa Aile ve Akraba Ziyareti Vize Davetiyesi
 • Mesleki/İş Durumunu Beyan Eden Belgeler
 • Şirkete ait sunulması gereken resmi evraklar
 • Seyahat Planını Destekleyen Belgeler
 • Seyahat Sıhhat Sigortası

FRANSA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiye Fransa’da ikamet eden aile ve dost doğrulusunda yazılmalıdır ve iş, adres, kimlik verileri bütün detayları ile çağrı yazısında bulunmalıdır. Davetiye yazısı temelinde şahısların Fransa seyahati esnasında nerede konaklayacağına dair verileri edinmek üzere dilenen belgelerdir. Aynı vakitte kimin ziyaretine gittiği de bu konuda önemlidir.

FRANSA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Fransa aile ve dost ziyareti vizesi amacıyla şahıslar müracaatlarını seyahat tarihinden en az bir ay evvelce yapmalıdır. Olası bir vize reddi oluşması halinde şahısların itiraz etmek amacıyla ya da yeniden müracaat edebilmesi amacıyla vakti olacaktır.

FRANSA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alabilmek üzere vize merkezleri şahıslara bilgi ve rehberlik hizmeti vermektedir.

FRANSA TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

FRANSA TRANSİT VİZE NEDİR?

Aktarmalı uçuşlar genellikle daha uygun fiyatlı olduğu için tercih edilmektedir. Aktarmalı uçuş gerçekleştirecek şahıs, Fransa Konsolosluğu’nun asıl olan seyahat amacını oluşturan ülke için transit vize isteyip istemediği kontrol etmelidir.

FRANSA TRANSİT VİZE KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Transit vizesi bir geçiş vizesidir bu yüzden şahıslara günlük olarak verilmemekte olup yalnızca geçişlerde serbestlik sağlamaktadır. Şahıslar ülkede seyahat edecekler ise bu durumda diğer vize türlerinden birine müracaat yapması gerekir.

FRANSA TRANSİT VİZE NEREYE BAŞVURULUR?

Fransa Konsolosluğu şahısların bütün vize prosedürlerini alan merciidir. Şahıslar bütün evraklarını doğru şekilde hazırlayarak Fransa Konsolosluğu’na müracaatta bulunduğu takdirde vize sahibi olabilecektir.

FRANSA TRANSİT VİZE GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • Fransa Schengen Vize müracaat formu (Eksiksiz bir şekilde doldurularak imzalanmalıdır)
 • 2 adet biometrik fotoğraf (35×45 mm ebadında, arka fonu beyaz, son 3 ay içeresinde çekilmiş, baş düz ve yüz objektife bakmalı, yüzün ebattı çenenin altından alına kadar.
 • Pasaport (10 seneden eski olmamalı, 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve plan edilen dönüş tarihinden itibaren 6 aydan çoktan geçerlilik vakitı olmalı. Varsa geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da ibraz edilmelidir.)
 • Uçak rezervasyonu (Seyahat edecek bireyin adına düzenlenmiş olup, müracaat evraklarında tespit edilen verileri desteklemelidir)
 • Pasaportunuzun prosedür görmüş sayfalarının fotokopisi
 • Varsa reşit olmayan çocuklar amacıyla anne, baba ve noter onaylı muvafakatname
 • Belirli bir geliri bulunmayanlar (öğrenci, ev hanımı) amacıyla sponsor olacak bireyin ıslak imzalı ve masraflarının kendisi doğrulusunda karşılanacağına dair beyan tespit edilen dilekçe
 • Reşit olmayan çocuklar amacıyla muvakatname aslı ve fotokopisi, çocuklar amacıyla ayrı ayrı doldurulmuş vize müracaat formu
 • Seyahat sıhhat sigortası (Tüm seyahat vaktini, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsamalı, 30.000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunmalıdır.)

FRANSA TRANSİT VİZENE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Fransa transit vizesi amacıyla şahıslar seyahat tarihinden en çok 2 hafta evvelce müracaatlarını yapılabilirler.

FRANSA TRANSİT VİZE RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alırken şahısların yetki sahibi vize merkezleri ile irtibata geçmesinde yarar vardır. Vize merkezleri rehberlik hizmetlerini de sunmaktadır.

FRANSA VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

FRANSA VATANDAŞLIK VİZESİ NEDİR?

Güçlü ekonomisiyle ve hayat standartlarıyla ilerlemiş ülkeler listesinde yer alan ve Schengen bölgesi ülkelerinden biri olan Fransa, en çok göç alan ülkelerden biridir. Fransa’da çok sayıda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı vardır. Fransa’da master öğrenimini tamamlayan şahıslar Fransa sürekli seans izni amacıyla müracaat yapabilirler.

FRANSA VATANDAŞLIK VİZESİ KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Vatandaşlık alırken lüzumlu evraklar hazırlandığı takdirde şahıslara 1 sene vakit ile ilk vatandaşlıkları verilir. Daha sonra bu vakit uzatılabilir.

FRANSA VATANDAŞLIK VİZESİ NEREYE BAŞVURULUR?

Fransa Konsolosluğu vatandaşlık prosedürleri amacıyla müracaat yapılacak yerdir.

FRANSA VATANDAŞLIK VİZESİ GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • 2 adet müracaat formu (imzalı ve güncel tarihli)
 • Fransa vatandaşlık müracaatında tespit edilen şahıs ve eşinin kimlik fotokopileri
 • Tam adınızın yazdığı adres beyanı
 • Doğum belgesi (Fransızca tercümesi ile birlikte)
 • Son 3 ayda alınmış evlilik belgesi
 • Eşlerin her birinin idari birim ya da konsoloslukta imzaladığı yeminli ifade
 • Çocukların doğum belgeleri, mortage sözleşmesi, ortak vergi bildirimi, tapu belgeleri ya da ortak banka hesabı gibi evlilik halini kanıt eden belgeler,
 • Evlilik vaktince eşin Fransa vatandaşı bulunduğunu kanıtlayan belgeler
 • Başvuru sahibinin yetkilerin tespit ettiği civarda yeterli Fransızca bilgisine sahip olması ya da Fransızca diploma ya da Fransızca dil sertifikası
 • Adli sicil kaydının temiz olması (Bu belge aynı vakitte da Türkiye’deki adli birimlerden de talep edilmektedir.
 • Çalışma ya da finansal hali belgelerle kanıt etmeniz gerekir
 • Başvurunuz güvence, belediye yetki sahibileri ve diğer hükümete ait idari departmanlar doğrulusunda değerlendirilir ve güvence doğrulusunda görüşmeye çağrı
 • Başvurunuz kabul edilip Fransa vatandaşlığına geçtiğiniz takdirde yerel kimlik kartı ve bir Fransız pasaportu size verilmektedir.

FRANSA VATANDAŞLIK VİZESİ NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Vatandaşlık prosedürlerinde şahıslar lüzumlu şartları sağladığı takdirde istediği vakit müracaatların yapılabilirler. Bu uzun prosedürler bulunduğu amacıyla sonuç vermesi uzun sürer.

FRANSA VATANDAŞLIK VİZESİ RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alabilmek üzere vize merkezleri ile irtibata kurabilirsiniz.

FRANSA ERASMUS VİZESİ

FRANSA ERASMUS VİZESİ NEDİR?

EÜB (Erasmus Üniversite Beyannamesi) sahibi yükseköğretim kurumlarının lisans, master, hekime öğrencilerinin ve akademik personelinin bağlı bulundukları üniversitelerin anlaşmalı bulunduğu vatan dışındaki üniversitede öğrenim görmek ya da ders vermek hedefiyle 3-12 ay arasında değişen vakit aralığında bulunmasıdır. Programın vizyonu Avrupa’da yükseköğretim niteliğini yükseltmektir.

FRANSA ERASMUS VİZESİ KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Erasmus uygulaması şahıslara uygulama vakit verilmektedir. bu vakit 3 aylık ya da 6 aylık olarak değişmektedir.

FRANSA ERASMUS VİZESİ NEREYE BAŞVURULUR?

Erasmus vizesi amacıyla şahıslar Fransa Konsolosluğu’na müracaat yapmalıdır. Erasmus vizesi alabilmek üzere yetki sahibi tek merci Fransa Konsolosluğu’dur.

FRANSA ERASMUS VİZESİ GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • İkamet izni (seans izni) müracaat formu
 • Fotoğraf
 • Pasaport
 • Fransa’daki Üniversite/Yüksekokulun kabul belgesi
 • Acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sıhhat nedenleri amacıyla hazırlanmış belge
 • Türkiye’deki Üniversiteden alınmış yazı
 • Noter tasdikli Taahhütname
 • Taahhütname
 • Sponsor Evrakları
 • Muvafakatname
 • Eğitim uygulaması sertifikası
 • Konaklama masraflarının karşılanacağına dair teminatlar

FRANSA ERASMUS VİZESİ NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Erasmus vizesi amacıyla şahıslar seyahat tarihinden 3 ay evvelce müracaatların yapmalıdır.

FRANSA ERASMUS VİZESİ RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alabilmek üzere şahısların vize merkezleri ile irtibata geçmesi gerekmektedir. Şahıslar vize merkezlerinden evrak hazırlanması hususu ile ilgili da rehberlik hizmeti alabilirler.

FRANSA ÖĞRENCİ VİZESİ

FRANSA ÖĞRENCİ VİZESİ NEDİR?

Fransız makamlarınca tanınan başlangıç formasyon veya eğitim özel veya kamu, mesleki  eğitim kurumlarında, Avrupa Birliği işbirliği programı çerçevesinde, asıl faaliyeti genel veya mesleki nitelikli bir eğitim veya formasyon olan üç aydan daha uzun eğitim almak için Fransa’ya gelen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının eğitim için uzun süreli vize talepleri Gobal Visa Services (GVS) geçmektedir.

FRANSA ÖĞRENCİ VİZESİ KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Öğrenci vizesi şahıslara en çok 1 senelik olarak verilmektedir. Bu vakit değişiklik gösterebilir daha sonra uzatmak üzere yeniden müracaat yapılmalıdır.

FRANSA ÖĞRENCİ VİZESİ NEREYE BAŞVURULUR?

Fransa Konsolosluğu öğrenci vizesi amacıyla müracaat yapılacak yerdir.

FRANSA ÖĞRENCİ VİZESİ GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Size ve Fransa’da eğitim görmeyi amaçladığınız kuruma dair bütün verilerini ve söz hususu akademik uygulamanın başlangıç ve bitiş tarihlerini bildiren okulun başlıklı kâğıdına yazılmış kabul mektubu ya da resmi kayıt belgesi

Yeterli finansal kaynağa sahip bulunduğunuzu gösteren(kanıt eden) belgeler; banka hesapları, garantör mektubu, sponsor mektubu ya da resmi kaynaklardan alınan fonun bildirisi.

Gidiş tarihinizi gösteren uçak bileti/rezervasyonu ya da planlana seyahat tarihinin bildirildiği el yazısı ile yazılmış dilekçe

Minimum 30,000 Euro teminatlı sıhhat sigortasının

Konaklama yerinin belirtilmesi. Kampus ya da öğrenci yurdunda kalıyorsanız, üniversiteden adres verilerini doğrulayıp onaylayan resmi belge. Eğer bir aile yanı sıra ya da dostlarınızla kalıyorsanız belediye onay belgesi.

FRANSA ÖĞRENCİ VİZESİ NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Öğrenci vizesi amacıyla şahıslar seyahat tarihinden en çok 3 ay evvelce müracaat prosedürlerini başlatmalıdır.

FRANSA ÖĞRENCİ VİZESİ RANDEVU NASIL ALINIR?

Vize merkezleri Fransa öğrenci vizesi amacıyla randevu alabilmek üzere müracaat edilecek noktalardır. Vize merkezleri rehberlik hizmetini sağlamaktadır.

FRANSA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ

FRANSA AİLE BİRLEŞİMİ NEDİR?

Aile Birleşimi Fransa’da meşru olarak yerleşmiş bireylerin aile bireylerinin de meşru olarak Fransa’da ikamet edebilmesine imkan tanıyan uzun süreli vize tipidir.

FRANSA AİLE BİRLEŞİMİ KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Fransa aile birleşimi vizesi her aile ferdi amacıyla ayrı müracaat yapılarak en çok 6 aylık alınabilmektedir. Daha sonra bu vakit uzatılabilir.

FRANSA AİLE BİRLEŞİMİ İÇİN NEREYE BAŞVURULUR?

Fransa Konsolosluğu müracaatları alan birimlerdir.

FRANSA AİLE BİRLEŞİMİ GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • İkamet izni (seans izni) müracaat formu
 • Fotoğraf
 • Pasaport
 • Acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sıhhat nedenleri amacıyla hazırlanmış belge
 • Noter tasdikli Taahhütname
 • Sponsor Evrakları
 • Muvafakatname
 • Konaklama masraflarının karşılanacağına dair teminatlar

FRANSA AİLE BİRLEŞİMİNE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahatten en çok 3 ay evvelce müracaat gerçekleştirme esastır.

FRANSA AİLE BİRLEŞİMİRANDEVU NASIL ALINIR?

Vize merkezleri aracılığı ile alınabilir.

FRANSA VİZE REDDİ

FRANSA VİZE RED NEDENLERİ NEDİR?

 • Seyahat Belgelerinden Kaynaklı Fransa Vize Reddi
 • Schengen Giriş Yasağından Kaynaklı Fransa Vize Reddi
 • Ekonomik Şartlardan Kaynaklı Fransa Vize Reddi
 • Schengen Vizesi Süresinden Kaynaklı Fransa Vizesi Reddi
 • Sıhhat Sigortası Sebebiyle Fransa Vizesinin Reddedilmesi

FRANSA VİZE RED İTİRAZ HAKKI

Vize reddi alan şahısların itiraz hakkı bulunmaktadır.

FRANSA VİZE RED İTİRAZ ŞEKLİ

Dilekçe aratarak şahıslara vize reddi haline itirazda bulunabilirler.

FRANSA VİZE RED ÜCRET İADESİ VAR MI?

Vize reddi hallerinde şahıslara ücret iadesi muhakkak yapılmamaktadır.

FRANSA VİZE ÜCRETLERİ

Vize ücretleri şahısların her vize müracaatı amacıyla ayrı ödenmelidir. Aynı vakitte bu harç bedeli şahısların seyahat amacına ve seyahat vaktine göre değişmektedir. Konsolosluk bu konuda net bilgi verecektir.

Fransa Vizesi için Belgeler [Güncel Evraklar] S.S.S

Fransa Vize Evrakları Nelerdir?

Fransa vizesi almak için temel evraklar şunlardır: Fransa vize başvuru formu ve dilekçesi, 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı ve vukuatlı nüfus kaydı, seyahat sağlık sigortası, otel ve ulaşım rezervasyonları, gelir belgeleri ve banka hesap özeti

Fransa Vizesi için Belgeler Hangi İşlem?

Fransa vizesi için belgeler yetkili vize başvuru merkezlerine ya da Fransa konsolosluklarına teslim edilir.

Fransa Vizesi İçin Belgeler Nasıl Hazırlanır?

Fransa Vizesi için belgeler eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlanmalıdır.

Fransa Büyükelçiliği

Fransa vize ücretleri

Fransa Vize Sonuçlanma Süresi 9 – Fransa konsolos

Fransa Vize Sonuçlanma Süresi

Fransa vize sonuçlanma süresi bilgisi

Fransa Vize Başvurusu Ne kadar Sürede Sonuçlanır?

Fransa vizesi için başvurusunu gerçekleştirenlerin en merak ettiği konulardan biri de seyahatinden önce sonucu ne zaman öğrenebileceği üzerinedir. Ancak bu noktada bilinmesi gereken vize sonuçlanma sürelerinin pek çok etmenden etkilendiği ve değişken olduğudur.

Fransa turistik vize başvurusu gibi kısa süreli vizelere yapılan başvurularda ortalama olarak 10 iş günü içinde geri dönüş alındığı gözlemlenmiştir. Bu süre maksimum 21 iş günü ile sınırlandırılmış olsa da Konsolosluğun başvuru sahibini görüşmeye çağırması, ek belge temini istemesi gibi durumlarda bahsedilen bu süre zarfı uzayabilir.

Çünkü devreye başvuranın belge temin süresi, posta şirketinin belgeyi iletme süresi ve yeni belgenin değerlendirme süresi de girecektir. Ayrıca Konsolosluk resmi tatilleri ya da dönemsel olarak çalışanların kurum içi yoğunluğu, vize sonuçlanma süresini uzatacak etmenlerdir.

Uzun süreli yani Fransa oturum izni ya da Fransa çalışma izni gibi vizelerde bahsedilen bu süre daha uzun olmaktadır. Ortalama olarak 1-2 ay gibi bir süre boyunca uzun dönem için başvurulan vizenin sonuçlanması beklenebilir.

Tüm bu bilgiler ışığında denebilir ki, başvuranın mağdur olmaması ve planlarında aksaklık yaşanmaması için Fransa vize başvurusu kısa dönem Schengen vizelerinde seyahat gününden 1 ay kadar önce yapılmalıdır.

Uzun dönem vizelerde ise bu süre 2 ay olarak önerilir. Ayrıca Konsolosluğun seyahatin gerçekleşmesi vaat edilen süreden en fazla 3 ay öncesinde başvuruları kabul ettiği unutulmamalıdır.

fransa-vize-sonuclanma

Fransa vizeleri başvuru dosyası Fransa dış temsilciliklerinde değerlendirilir.

Fransa Vize Sonuçlanma Süresi S.S.S

Fransa Vize Sonuçlanma Süresi Nedir?

Fransa Vize Sonuçlanma Süresi ortalama olarak 5-7 iş günüdür.

Fransa Vize Sonuçlanma Süresi Uzar mı?

Fransa vize sonuçlanma süresi eksik veya hatalı evrak tesliminde iki haftayı bulabilir.

Fransa Vize Sonuçlanma Süresi Sonunda Vize Ret Kararı verilir mi?

Fransa vize sonuçlanma süresi sonunda eksik veya hatalı belge sunumundan kaynaklanan ya da mali yetersizlik, suç kaydı yüzünden vize ret kararı verilebilir.

Ankara Fransa Büyükelçiliği

Fransa vize ücretleri