Fransa Vizesi Reddi

Fransa Vizesi Reddi 1 – Fransa konsolos

Fransa Vizesi Reddi

İstenmeyen bir durum olan Fransa vize reddi, başvuru sahibinin farklı nedenleri göz önünde bulundurmasını gerektiren bir durumdur. Öncelikle dosyadaki herhangi bir eksik ya da hatadan kaynaklanan retlerin, dosya düzenlendikten ve hatalar giderildikten sonra bir dilekçe eşliğinde yeniden incelenmesini talep etme hakkınız olduğunu bilmenizde fayda vardır.

Dosyanız düzenlendikten ve kusur giderildikten sonra, ilgili makama vize talebinin yeniden gözden geçirilmesini talep ettiğinizi ileten bir dilekçe yazabilir ve Konsolosluğa yeni dosyayla birlikte gönderebilirsiniz.

Dosya haricinde Fransa vizesi ret ile sonuçlandığı takdirde düşünülebilecek pek çok neden vardır. Ancak Konsolosluk yetkilileri bu konuda başvuru sahibine bir açıklama yapmak zorunluluğunda değildir.

Kişinin Schengen Bölgesi ülkelerindeki kusurlu bir davranışı tüm üye ülkeleri ilgilendirdiğinden başvuru sahibi böyle bir sabıka geçmişi varsa bu durumu değerlendirmelidir. Bazen de ülkenin kendi iç politik durumu nedeniyle alımların sınırlandırması söz konusu olabilmektedir.

Fransa vize başvurusu ret yanıtı ile karşılaşmamak adına visa center çalışanlarının yaptığı yönlendirmeler takip edilerek gerçekleştirilmelidir. Danışma kurumlarının çalışanları başvuru sahibinin onay alması için profesyonel şekilde tüm deneyim ve bilgilerini aktarmaya açıktır.

Sizlere Fransa vize başvurusu için takip edilmesi gereken önemli adımları açıklamış bulunuyoruz. Bu bilgiler haricinde aklınıza takılan ya da destek almak istediğiniz bir konuda dilediğiniz zaman kendi adresinize en yakın visa center yetkililerinden destek alabileceğinizi unutmayın.

Fransa Vize Ücreti 2021

Vize başvurularının en önemli adımı vize ücretleridir. Bunun sebebi kişilerin dosyalarını her ne kadar eksiksiz hazırlamış olsa da ücreti ödemedikleri süre zarfında bu dosyanın işleme girmemesidir. Her sene değişim göstermekle beraber, kişilerin ödemesi gereken güncel vize harç bedeli 80€’dur. Buna ek olarak kişiler zorunlu alacağı hizmet bedeli olarak 30€’dur. Kişilerin toplamda 110€ ödemeleri gerekmektedir.

Fransa'da Çalışma İzni Nasıl Alınır

Fransa’da çalışmak isteyen kişilerin vize türlerinin buna uygun olması gerekmektedir. Çalışma izni almak isteyen Türk vatandaşlarının ilk önce yapması gereken şey çalışma vizesi almaktır. Çalışma vizeleri kişilerin ülkede uzun süre kalabilmesini sağlar. Bununla beraber kişilerin oturum iznine de ihtiyaçları vardır. Kişilerin bu izni alabilmeleri için işverenlerinin yaptıkları sözleşmeyi Fransa Çalışma Bakanlığı DIRECCTE’nin bölgede yetkili olan merkezine göndermelidir.

Fransa'da Oturma İzni Nasıl Alınır

Kişiler uzun süreli bir vize tipine sahipse ve bu sahip oldukları vize türü oturum izni alabilme imkanını da sağlıyorsa bu kişilerin yapması gereken bir adım vardır. Kişiler oturum izni için kendilerine verilen formu ülkenin resmi diliyle doldurduktan sonra Fransa Göç ve Entegrasyon Ofisine bu formu verir. Bu formun verilmesiyle beraber başvuru süreci başlamış olur. Kişilerin bu süreç esnasında yetkililerle görüşmesi ve bir sağlık kontrollerinin yapılması da gerekir.

Ankara Fransız Konsolosluğu Evlilik

Bir Fransız vatandaşıyla evlenmek isteyen kişilerin evlilik vizesi alması gerekmektedir. Bu vize uzun süre geçerli olan bir vize değildir. Yalnızca evlilik işlem süreçlerini kapsayacak kadar kişiye ülkede kalma izni verilir. Farklı uyruktan birisiyle evlenmek isteyen kişilerin bunu konsolosluklar aracılığıyla yapması gerekmektedir. Gerekli evrakların konsolosluklara verilmesi dahilinde bu kişilerin nikahları kıyılabilmektedir.

Fransa Aile Birleşimi

Fransa’da bulunan ailesinin yanına gitmek isteyen kişilerin buna uygun vizeleri olmalıdır. Bunun sebebi kişilerin ülkeye giriş sebeplerine bağlı olarak alacakları vize türünün ve bu türe ait evrakların değişim göstermesidir. Ailesinin yanına gitmek isteyen kişilerin alması gereken aile birleşimi vizesidir. Gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde toparlanıp, konsolosluklara verilmesinden sonra bu süreç başlar. Olumlu yanıt alınmasından sonra bu vizeye sahip olan kişiler ülkede uzunca bir süre ikamet etme hakkına sahip olurlar.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir