Fransa Vizesi Alma Şartları 2023 1 – Fransa konsolos

Fransa Vizesi Alma Şartları 2023

fransa vizesi alım şartları bilgisi

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Evrakların düzenlenip yetkililere değerlendirmeleri amacıyla iletmek isteyenlerin yani Fransa vizesi almak isteyenlerin iki seçeneği bulunmaktadır.

Kişi şahsi görüşme için kendi ikamet iline hizmet veren Fransa Konsolosluğuna kendisi gidebilir ya da kendisine en yakın visa center çalışanlarından başvuru için hizmet alarak hızlı ve pratik bir şekilde sürece dahil olabilir.

Risklerin azaltılması ve kişinin herhangi bir zorluk anında destek alabilmesi için genelde büyük yüzdeyle yetkili firmalar aracılığıyla kısa süreli vizelerin alındığı görülmüştür.

Ancak söz konusu uzun süreli yani ulusal vizeler olduğunda kişi evrak düzenlenmesi için visa center üzerinden destek alabilse de görüşme için şahsen Konsolosluğa gitmek ve kendi başvurusunu gerçekleştirmek zorundadır.

Alacak olduğunuz vizenin kategorisinden bağımsız olarak, evrakların Konsolosluk tarafından istenen şekilde düzenlenmesi oldukça önemlidir.

fransa-vize

Fransa kısa ve uzun süreli vize şartları Schengen vize kriterlerine göre belirlenir.

Fransa Vize Ücreti 2023

Eksik ya da yanlış evrak beyan eden başvuru sahipleri için ne yazık ki büyük olasılıkla sonuç olumsuz olacaktır. Fransa vize başvurusu için gerekli evraklar konusunda visa center yetkilileri tüm desteği sağlayacaktır.

İstenen evrakları incelemek isteyen başvuru adayları, konuya dair visa center resmi sitelerinde ilgili yazıları inceleyebilirler. Ayrıca aklındaki soru işaretlerini gidermek isteyenler için vize merkezleri çalışanları 7/24 yardım hizmeti sağlayarak hizmet vermektedirler.

Başvuru sahipleri Fransa vizesi başvuru evrakları düzenledikten ve istenen tüm evrakları en güncel haliyle temin ettikten sonra dosyalarını vize merkezi aracılığıyla iletmek durumundadırlar.

Konsolosluluğun bu dosyayı değerlendirme ve kesin sonucu verme konusunda tek yetkili merci olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle Fransa vizesi için gereken evraklar tesliminden sonra başvuru yapan kişi için bekleme süreci başlar.

Vize reddi alanlara ödemiş olduğu herhangi bir ücret geri verilmeyeceğinden, dosyaların sizlere belirtilen şekilde düzenlendiğinden emin olmanız önerilir.

Ancak evraklardan kaynaklı retle karşılaştığını düşünenlerin dilekçe yoluyla evraklarının yeniden değerlendirilmesini talep etmesi ya da ret alan kişinin süre bağımsız başvuru yenilemesi mümkündür.

Fransa Vizesi Alma Şartları 2023 S.S.S

1 yıllık Fransa Schengen vizesini nasıl alabilirim?

1 yıllık çok girişli Schengen vizesi Son iki yıl içinde üç vizeyi almış ve yasal olarak kullanmış olmanız şartıyla bu vizeyi alabilirsiniz. Bu vizeye başvurduğunuzda, önceki vizelerinizin ve Schengen Bölgesine yaptığınız seyahatlerin ne olduğuna dair kanıt göstermeniz gerekecektir.

Fransa Schengen vizesi açık mı?

Daha fazla Avrupa Birliği ve Schengen Bölgesi ülkesi, COVID-19 durumunun böyle bir adımın atılmasına izin verdiğini teyit ettikten sonra, yurtdışında bulunan vize başvuru merkezlerini yeniden açmaya ve çeşitli vize kategorileri için başvuruları kabul etmeye başladı.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa vizesi yetkili vize başvuru merkezlerinden ya da Fransa konsolosluklarından randevu alınarak elde edilir.

Fransa Büyükelçiliği

Fransa vize şartları

5/5 - (1 vote)
1 cevap
  1. Akan
    Akan says:

    fransa konsolosluğu nezaman vize vermeye başlayacak şuan çalışma iznim konsoloslukta 6 ay kadar oluyor çalışma iznimin konsolosluğa geleli nezaman vize alırım

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] Fransa Vizesi Alma Şartları 2020 […]

  2. […] Fransa Vizesi Alma Şartları 2020 […]

Yorumlar kapalı.