Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Fransa Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ambafrance-tr.org’dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation Pour la République Française
Consultation Pour la République Française
Consultation Pour la République Française
Previous
Next

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Evrakların düzenlenip yetkililere değerlendirmeleri amacıyla iletmek isteyenlerin yani Fransa vizesi almak isteyenlerin iki seçeneği bulunmaktadır.

Kişi şahsi görüşme için kendi ikamet iline hizmet veren Fransa Konsolosluğuna kendisi gidebilir ya da kendisine en yakın visa center çalışanlarından başvuru için hizmet alarak hızlı ve pratik bir şekilde sürece dahil olabilir.

Risklerin azaltılması ve kişinin herhangi bir zorluk anında destek alabilmesi için genelde büyük yüzdeyle yetkili firmalar aracılığıyla kısa süreli vizelerin alındığı görülmüştür.

Ancak söz konusu uzun süreli yani ulusal vizeler olduğunda kişi evrak düzenlenmesi için visa center üzerinden destek alabilse de görüşme için şahsen Konsolosluğa gitmek ve kendi başvurusunu gerçekleştirmek zorundadır.

Alacak olduğunuz vizenin kategorisinden bağımsız olarak, evrakların Konsolosluk tarafından istenen şekilde düzenlenmesi oldukça önemlidir.

Fransa Vize Ücreti 2020

Eksik ya da yanlış evrak beyan eden başvuru sahipleri için ne yazık ki büyük olasılıkla sonuç olumsuz olacaktır. Fransa vize başvurusu için gerekli evraklar konusunda visa center yetkilileri tüm desteği sağlayacaktır.

İstenen evrakları incelemek isteyen başvuru adayları, konuya dair visa center resmi sitelerinde ilgili yazıları inceleyebilirler. Ayrıca aklındaki soru işaretlerini gidermek isteyenler için vize merkezleri çalışanları 7/24 yardım hizmeti sağlayarak hizmet vermektedirler.

Fransa Vizesi Alma Şartları 2020
Fransa Vizesi Alma Şartları 2020

Başvuru sahipleri Fransa vizesi başvuru evrakları düzenledikten ve istenen tüm evrakları en güncel haliyle temin ettikten sonra dosyalarını vize merkezi aracılığıyla iletmek durumundadırlar.

Konsolosluluğun bu dosyayı değerlendirme ve kesin sonucu verme konusunda tek yetkili merci olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle Fransa vizesi için gereken evraklar tesliminden sonra başvuru yapan kişi için bekleme süreci başlar.

Vize reddi alanlara ödemiş olduğu herhangi bir ücret geri verilmeyeceğinden, dosyaların sizlere belirtilen şekilde düzenlendiğinden emin olmanız önerilir.

Ancak evraklardan kaynaklı retle karşılaştığını düşünenlerin dilekçe yoluyla evraklarının yeniden değerlendirilmesini talep etmesi ya da ret alan kişinin süre bağımsız başvuru yenilemesi mümkündür.

2 Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir