Fransa Vizesi Alma Şartları 2021

Fransa Vizesi Alma Şartları 2021 1 – Fransa konsolos

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Evrakların düzenlenip yetkililere değerlendirmeleri amacıyla iletmek isteyenlerin yani Fransa vizesi almak isteyenlerin iki seçeneği bulunmaktadır.

Kişi şahsi görüşme için kendi ikamet iline hizmet veren Fransa Konsolosluğuna kendisi gidebilir ya da kendisine en yakın visa center çalışanlarından başvuru için hizmet alarak hızlı ve pratik bir şekilde sürece dahil olabilir.

Risklerin azaltılması ve kişinin herhangi bir zorluk anında destek alabilmesi için genelde büyük yüzdeyle yetkili firmalar aracılığıyla kısa süreli vizelerin alındığı görülmüştür.

Ancak söz konusu uzun süreli yani ulusal vizeler olduğunda kişi evrak düzenlenmesi için visa center üzerinden destek alabilse de görüşme için şahsen Konsolosluğa gitmek ve kendi başvurusunu gerçekleştirmek zorundadır.

Alacak olduğunuz vizenin kategorisinden bağımsız olarak, evrakların Konsolosluk tarafından istenen şekilde düzenlenmesi oldukça önemlidir.

Fransa Vize Ücreti 2020

Eksik ya da yanlış evrak beyan eden başvuru sahipleri için ne yazık ki büyük olasılıkla sonuç olumsuz olacaktır. Fransa vize başvurusu için gerekli evraklar konusunda visa center yetkilileri tüm desteği sağlayacaktır.

İstenen evrakları incelemek isteyen başvuru adayları, konuya dair visa center resmi sitelerinde ilgili yazıları inceleyebilirler. Ayrıca aklındaki soru işaretlerini gidermek isteyenler için vize merkezleri çalışanları 7/24 yardım hizmeti sağlayarak hizmet vermektedirler.

Başvuru sahipleri Fransa vizesi başvuru evrakları düzenledikten ve istenen tüm evrakları en güncel haliyle temin ettikten sonra dosyalarını vize merkezi aracılığıyla iletmek durumundadırlar.

Konsolosluluğun bu dosyayı değerlendirme ve kesin sonucu verme konusunda tek yetkili merci olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle Fransa vizesi için gereken evraklar tesliminden sonra başvuru yapan kişi için bekleme süreci başlar.

Vize reddi alanlara ödemiş olduğu herhangi bir ücret geri verilmeyeceğinden, dosyaların sizlere belirtilen şekilde düzenlendiğinden emin olmanız önerilir.

Ancak evraklardan kaynaklı retle karşılaştığını düşünenlerin dilekçe yoluyla evraklarının yeniden değerlendirilmesini talep etmesi ya da ret alan kişinin süre bağımsız başvuru yenilemesi mümkündür.

Fransa Çalışma İzni Nasıl Alınır

Fransa’da istihdam gücü olarak bulunmak isteyen kişilerin sahip olması gereken evraklardan bir tanesi, Fransa’da anlaşma yaptığı şirketin bu iş sözleşmesini gerekli makamlara bildirmesidir. Bununla beraber kişilerin çalışma vizesi başvuruları daha kolay bir şekilde olumlu sonuçlanacaktır. Çalışma vizelerinin olumlu sonuçlanma ihtimalini arttırmak isteyen kişilerin evraklarını eksiksiz ve doğru bir şekilde toparlamaları gerekmektedir.

Fransız Vatandaşlığı Nasıl Alınır

Fransız vatandaşı olmak isteyen kişiler yetkili makamlara başvuruda bulunmalıdır. Ancak bu kişilerin devletin belirlediği koşullara uyum sağlaması gerekmektedir. Bu koşullardan ilki başvuru yapmak isteyen kişilerin 18 yaşında reşit bireyler olması gerektiğidir. Ayrıca kişiler ülkeye daha kolay uyum sağlayabilsin diye ileri düzeyde Fransızca bilmesi gerekmektedir. Ülkede 5 sene boyunca ikamet etmiş olan bu kişilerin başvuru yapma hakları bulunmaktadır.

Fransa Erasmus Vizesi

Üniversite’de okuyan bireyler yurtdışında eğitimlerine devam edebilmek adına Erasmus yapmaktadırlar. Fransa bu konuda ilk tercih edilen ülkelerin arasında yer almaktadır. Öğrencilerin Erasmus yapabilmeleri için başvurmaları gereken vize türü öğrenci vizedir. Erasmus uzun süreli bir eğitim türü olacağından bu kişiler D tipi öğrenci vizesine başvuruda bulunmalıdır. Eğer Erasmus başvurusu 5 ay evvelden başlamışsa kişilerin vize başvuruları ortalama 1 hafta ile 10 gün içerisinde değişim gösterebilir.

Fransada Oturum İzni Nasıl Alınır

Fransa’da oturum izni almak isteyen kişilerin ülkede 5 sene boyunca ikamet etmeleri gerekmektedir. Ayrıca bu kişilerin bir çalışma geçmişlerinin de olması gereklilikler içindedir. Bunun sebebi oturum izniyle beraber kişilerin kendilerine rahatça bakabileceğini kanıtlamaktır. Kişilerin anlaşma yaptığı şirketle imzaladığı iş sözleşmesi bu konuda bir kanıt niteliği taşımaktadır. Oturum iznini almak isteyen kişilerin kriterlere uygunluğu göz önünde bulundurarak gerekli evrakları bir dosya halinde yetkili mercilere sunmaları gerekmektedir.

Fransa Vatandaşı İle Evlilik

Fransa vatandaşı ile evlenmek isteyen yabancı uyruklu kişilerin nikahları konsolosluklar aracılığıyla kıyılmaktadır. Ülkelerde bulunan Fransa Konsoloslukları bu konu da yetkili makamlardır. Kişilerin yalnızca evlenme işlemlerini kapsayacak bir süre için uzun süreli vizeye ihtiyaçları yoktur. Gerekli belgelerin eksiksiz bir şekilde toparlanarak konsolosluklara beyanı sonrasında bu süreç başlar.

1 cevap
  1. Akan
    Akan says:

    fransa konsolosluğu nezaman vize vermeye başlayacak şuan çalışma iznim konsoloslukta 6 ay kadar oluyor çalışma iznimin konsolosluğa geleli nezaman vize alırım

    Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] Fransa Vizesi Alma Şartları 2020 […]

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir