Fransa Turistik Vize

Fransa Ticari Vize

Fransa Aile Ziyareti Vizesi

Fransa Vatandaşı Nasıl Olunur

Kişiler çeşitli sebeplerle Fransa’da ikamet ederken ya da başka ülkede vatandaşlık hakkına sahip olmalarına rağmen bu haklarını bırakıp Fransa vatandaşı olmak isteyebiliyorlar. Bu isteklerini gerçekleştirmek için bazı koşullara sahip olmaları gerekmektedir. Bu koşullar en az 5 sene ülke de ikamet etmeleri ve çalışmaları gerekmesidir. Kişilerin bu süreden sonra işlemler için başvuru yapma hakları doğmaktadır.

Fransa Oturum İzni

Fransa’da bulunan kişilerin uzun dönem ülkede kalabilmeleri için oturum iznine ihtiyaçları vardır. Ancak bu kişilerin izin alabilmeleri için vizeleri buna uygun olmalıdır. Vizelerinin uzun dönem olmaması halinde gerekli başvuruları yaparak sonuçlanması beklenmelidir. Ayrıca oturum izni almak isteyen kişilerin çalışacaklarına dair kanıt olarak Fransız bir işverenle yaptıkları onaylanmış iş sözleşmesine ihtiyacı vardır.

Fransa Vatandaşlık Şartları

Fransa vatandaşlık hakkına sahip olmak isteyen kişilerin ilk öncelikle 18 yaşından büyük olmaları gerekmektedir. Ayrıca başvuru yapabilmek için kişilerin en az 5 yıl boyunca ülkede ikamet ederken çalışma geçmişlerinin de olması gerekmektedir. Kişilerin sicillerinde hiçbir sabıka olmamalıdır. İyi derecede Fransızca bildiğini yetkili kurumlar aracılığıyla tasdiklemelidir. En temel şart ise kişilerin oturum izni ve oturum kartlarının olması gerektiğidir.

Fransa Çalışma İzni

Kişilerin Fransa’da çalışabilmesi için ilk öncelikle çalışma vizesi almaları gerekmektedir. Vize türüne ait tüm evraklar eksiksiz bir şekilde toparlanarak yetkili makamlara verilmelidir. Bu sürecin olumlu sonuçlanması dahilinde kişilerin çalışma izinleri daha kolay olumlu sonuç vermektedir. Bu izni alan kişilerin 2 sene boyunca Fransa’da çalışması zorunludur. Çalışma süreçlerinin 18. ayı da dolduktan sonra kişiler diğer Avrupa ülkelerinde de çalışabilmeye başlarlar.

Fransa Vatandaşlık Şartları 2021

Fransa’nın resmi bir şekilde vatandaşı olmak isteyen kişilerin 18 yaşından büyük reşit bireyler olmaları gerekmektedir. Bu bireylerin sicillerinin temiz olması önemli bir unsurdur. Ayrıca bu kişilerin en az 5 sene boyunca ülkede oturum kartı ya da oturum izni olması ve çalışmaları gerekmektedir. Bunlara ek olarak kişiler iyi düzeyde Fransızca bilmekle yükümlüdür. Bu şartları karşılayabilen kişiler Fransız vatandaşlığına başvuruda bulunabilmektedir.