Fransa Vize Ücreti

Fransa Vize Ücreti

Fransa konsolosluğu üzerinden vize başvurusu yapılırken, vize harç bedelinin de ödenmesi gerekmektedir. Fransa vize ücreti olarak 2021 yılındaki yeni düzenlemelerle, turist, ticaret, eğitim, iş ve aile birleşimi vize ücretlerini 60 Euro ile 110 Euro arasında talep etmektedir. Vize ücreti vize reddi durumunda geri ödenmemektedir.

Fransa Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak

Fransa vize ücreti 60 Euro’dur. Ülkeye gitmek için öncelikle 2021 yılında yeni düzenleye bakmanız ve Fransa vize başvuru şartları üzerinden evraklarınızı düzenlemeniz gerekmektedir. Fransa için vize başvuruları şu an turistik vize ve iş vizesi için kapanmıştır. 2022 yılında yapılan yeni düzenlemelerle açılması beklenmektedir.

Fransa vize işlemleriniz için 10 yıl içinde çıkarılmış en az 2 sayfası boş pasaport ve sağlık sigortası teminatı 30.000 Euro olması gerekmektedir. Fotoğraf, harç bedeli dekontu ve 3 aylık kendinize ait hesap dokümanınızın da bulunması şartı vardır. Fransa turistik vize ücreti olarak da 60 Euro talep eden Avrupa Birliği ülkeleri arasındadır.

Fransa Vize Ücreti Öğrenci

Fransa vize işlemlerinizi yaparken, mutlaka evrak listesinin eksiksiz olmasına dikkat etmelisiniz. Eksik evrak verdiğiniz takdirde vizenizin reddedilme durumu vardır. Öğrenci vize ücreti olarak Fransa 60 Euro talep etmektedir. Ülke Schengen vize ücreti için uygulamalar yapmakta ve vize ücretini geri ödememektedir. Almanya, Hollanda, Fransa, İspanya ve İtalya için de aynı koşullar geçerlidir.

Fransa’ya Vize Almak Zorunlu Mu?

Fransa vize alınarak gidilen AB ülkelerinden biridir. Avrupa Birliği ülkelerine Türkiye’den vize almadan geçiş yasaktır. Bu nedenle vize işlemlerinizi eksiksiz yamanız ve son 1 ay içinde vize işlemlerinizi başlatmanız gerekir. Fransa vize covid prosedürüne uygun başvuru şartlarını dikkate alarak sürecin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Almanya Vize Ücreti

Almanya’da vize işlemleri için harç bedeli talep eder. 2020 düzenlemelerinde harç bedeli olarak Almanya konsolosluğu 80 Euro talep etmektedir. 6 yaş ile 12 yaş arasındaki çocuklar için vize ücreti yarı fiyatına düşer ve ücret 40 Euro olarak talep edilir. Vize ücreti dekontu evrak listesiyle birlikte ve pasaportla konsolosluğa teslim edilmelidir.

Yorum Yap

Call Now ButtonAcil Vize