Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır? 1 – Fransa konsolos

Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Fransa vizesi randevu alma durumu

Fransa Vizesi için Randevu Nasıl Alınır?

Fransa vizesi almak için kişilerin kendi ikamet illerine hizmet veren kurumlarla iletişime geçmesi ve Fransa Vize Randevu’su alması gerekir. Fransa Konsoloslukları bir bölge içindeki illere hizmet vermekte, kendisi şahsen Fransa vizesi için başvuru yapacak kişilerin gerekirse bu merkez ile seyahat etmeleri gerekmektedir.

Konsolosluğun vize birimi aranarak randevu alınabilir ancak randevusuz herhangi bir evrak kabulü yapılamayacağı bilinmelidir. Çalışma saatleri içerisinde arandığı takdirde Konsolosluk görevlileri başvuru adayına gereken yönlendirmelerde bulunacaktır.

Bir diğer başvuru seçeneği ise elbette visa center ile danışma hizmeti alarak evrak teslimidir. Bu şekilde yapılan başvurularda önceden randevu almak için iletişim bilgilerinden kuruma ulaşmak ya da varsa online randevu hizmetinden yararlanmak yeterli olacaktır.

Kişi merkeze direkt şahsen gidebilir ya da zamandan tasarruf ederek beklememek adına öncesinde arayarak uygun randevu saatlerini öğrenebilir.

Fransa vizesi evrakları teslimi haricinde herhangi bir danışmanlık ya da ek hizmet almak isteyenlerin de yine adresi ziyaret etmesi, mail ve telefon yoluyla kendi bölgelerindeki vize merkeziyle irtibata geçmesi mümkündür. İkamet bölgenize hizmet visa center çalışanları, sorularınızı yanıtlamak için 7/24 destek vermektedirler.

Vize merkezleri üzerinden yapılan başvurularda bir diğer avantaj da kişinin bu kurumların farklı illerdeki ofisleri sayesinde kendi ilinden başvuru yapabilmesi imkanının olmasıdır.

Konsolosluklar sınırlı sayıda olduğundan ve her Konsolosluk belli illere hizmet verdiğinden şahsi başvurular iller arası seyahat nedeni olabilir.

Ancak visa center ofislerinin sayıca fazlalığı sayesinde kendinize en yakın kurum üzerinden olabilecek en hızlı şekilde Fransa turist vizesi ya da Fransa ticari vizesi gibi her türden vize başvurusunu yapabilirsiniz.

fransa-vize randevu

Fransa vize randevuları Fransa dış temsilciliklerinden alınır.

Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır? S.S.S

VFS Global Randevu Nasıl Alınır?

VFS Global konsolosluklarla sizin aranızdaki sorunları çözen bir aracı kurumdur. Hemen VFS Global’in web sitesine girip hesap oluşturarak “randevu al” sekmesinden hızlıca bilgilerinizi girerek randevu alabilirsiniz. VFS Global sizin için tüm yurt dışı işlemlerinizi halledebilecek altyapı ve çevreye sahiptir.

Fransa Konsolosluğu Randevu Nasıl Alırım?

Fransa Konsolosluğu Korona virüs önlemleri için randevu vererek işlemleri halledilmektedir. Randevu alabilmek için öncelikle telefon hattından veya online diğer yollarla konsoloslukla bağlantı kurmalısınız. Durumunuza göre konsolosluk size randevu verir veya işleminizi online olarak hallederler.

Fransa Vize Görüşmesi İçin Neye İhtiyacım Var?

Vize başvuru dosyası aşağıdaki belgeleri içermelidir: Üç uzun süreli vize başvuru formu; Üç adet vesikalık fotoğraf; Geçerli bir pasaport; Uzun süreli vize ücretleri; Neden Fransa vizesine başvurduğunuzu açıklayan bir mektup;

3.3/5 - (3 votes)
16 cevaplar
 1. Saadet Yüksel
  Saadet Yüksel says:

  Eşim Fransa/Paris’te yaşiyor.
  İki yıldır oturum almış
  Refüjü olarak Paris’te ikamet etmektedir
  Aile birleşimi için başvuru yapmaktayız
  Aile birleşimi vizesi için randevu talebinde bulunuyorum

 2. Özden Güngör
  Özden Güngör says:

  Merhaba,

  Fransa ‘ya turistik amaçlı Schengen vizesi başvuruları en erken ne zaman için veriliyor?
  Başvuru yapabilir miyim?

  Teşekkürler

 3. Evin yıldırım
  Evin yıldırım says:

  Merhaba benim babam fransız vatandaşı ve bizi oraya götürmek istiyor. Konsolosluktan randevu talep ediyoruz

 4. Yalçın Başak
  Yalçın Başak says:

  Ben ben Yalçın Başak öğrenciyim Türkiye’de yaz tatilinde fransaya tatil amaçlı bi seyehat yapmak istiyorum randevu almaya yardımcı olurmusunuz covid nedeniyle teşekkürler iyi günler

 5. Filiz
  Filiz says:

  Çarşamba günü için randevu verdiler fakat yol izni alamıyorum almam için bana bi mail veya mesaj gelmesi gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

 6. Seyit kekilikci
  Seyit kekilikci says:

  Selamlar aile birleşimi başvurusu için eşimle birlikte fransadan Ankara’ya geleceğiz randevu almak istiyorum yardımlarınız ıcın teşekkürler

 7. Selami
  Selami says:

  Fransa’ya inşaat ustası seltifika ile çalışmaya gidecem şirket benim ustalık ile araştırma yapıp beni bu firmayla çalışacak eleman ihtiyacım var bende başvuru yapıp çalışmaya gidecem

 8. alper
  alper says:

  kucuk oglum temmuzun 31 den fransa oturumu bıtıyor turkıyeye ızıne geldım gerı donus ıcın vıze talep edıyorum

Trackbacks & Pingbacks

Yorumlar kapalı.