Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Fransa Vizesi için Randevu Nasıl Alınır?

Fransa vizesi almak için kişilerin kendi ikamet illerine hizmet veren kurumlarla iletişime geçmesi ve Fransa Vize Randevu’su alması gerekir. Fransa Konsoloslukları bir bölge içindeki illere hizmet vermekte, kendisi şahsen Fransa vizesi için başvuru yapacak kişilerin gerekirse bu merkez ile seyahat etmeleri gerekmektedir.

Konsolosluğun vize birimi aranarak randevu alınabilir ancak randevusuz herhangi bir evrak kabulü yapılamayacağı bilinmelidir. Çalışma saatleri içerisinde arandığı takdirde Konsolosluk görevlileri başvuru adayına gereken yönlendirmelerde bulunacaktır.

Bir diğer başvuru seçeneği ise elbette visa center ile danışma hizmeti alarak evrak teslimidir. Bu şekilde yapılan başvurularda önceden randevu almak için iletişim bilgilerinden kuruma ulaşmak ya da varsa online randevu hizmetinden yararlanmak yeterli olacaktır.

Kişi merkeze direkt şahsen gidebilir ya da zamandan tasarruf ederek beklememek adına öncesinde arayarak uygun randevu saatlerini öğrenebilir.

Fransa vizesi evrakları teslimi haricinde herhangi bir danışmanlık ya da ek hizmet almak isteyenlerin de yine adresi ziyaret etmesi, mail ve telefon yoluyla kendi bölgelerindeki vize merkeziyle irtibata geçmesi mümkündür. İkamet bölgenize hizmet visa center çalışanları, sorularınızı yanıtlamak için 7/24 destek vermektedirler.

Vize merkezleri üzerinden yapılan başvurularda bir diğer avantaj da kişinin bu kurumların farklı illerdeki ofisleri sayesinde kendi ilinden başvuru yapabilmesi imkanının olmasıdır.

Konsolosluklar sınırlı sayıda olduğundan ve her Konsolosluk belli illere hizmet verdiğinden şahsi başvurular iller arası seyahat nedeni olabilir.

Ancak visa center ofislerinin sayıca fazlalığı sayesinde kendinize en yakın kurum üzerinden olabilecek en hızlı şekilde Fransa turist vizesi ya da Fransa ticari vizesi gibi her türden vize başvurusunu yapabilirsiniz.

Fransız Vatandaşlığı İçin Gerekli Belgeler

Fransa’dan vatandaşlık almak isteyen kişilerin konsolosluklara sunmakla yükümlü olduğu belgeler şunlardır; 2 adet doldurulmuş başvuru formu, başvuru sahibinin ve evliyse eşinin kimlik fotokopisi, kişinin isminin eksiksiz bir şekilde yazılı olduğu adres beyanı, doğum belgeleri, evliyse evli olduğunu kanıtlayacak bir dizi belgeler, ülkeye uyum sağlaması açısından yeterli dil bilip bilmediğini gösteren belge, sicil kayıtları ve kişilerin finansal durumlarını gösteren belgeler.

Fransa Konsolosluğu

Fransa konsoloslukları açıldıkları ülkelerde Fransa’nın resmi temsilcilikleri olarak görev yapmaktadır. Bu konsolosluklar açıldığı ülkede bulunan vatandaşlarının haklarını gözetmekle beraber, yabancı uyruklu kişilerinde vize başvurularını değerlendirme yetkisine sahiptir. Kendi vatandaşlarının evlilik, boşanma ya da gerekli belgelerin tasdiklenmesi için konsolosluklar görevlendirilmiştir. Ayrıca vize başvurularına olum ya da olumsuz her iki şekilde de cevap verebilecek tek kurumlardır.

Fransa Çalışma Vizesi

Fransa’da çalışmak isteyen kişilerin vizelerini buna göre almaları gerekir. Çalışma vizesi almak isteyen kişilerin konsolosluklar tarafından belirlenen gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde toparlayarak konsolosluklara sunmaları gerekmektedir. Fransa’da çalışmak için vize almak isteyen kişilerin ödemesi gereken tutar 110 €’dur. Bu tutarın ödenmesiyle beraber kişilerin dosyaları işlenme süresine girmektedir. Bunun sonucunda kişilerin dosyaların bir problem yoksa vizelerini alabilirler.

Fransa'ya Çalışmaya Gitmek

Fransa iş olanakları açısından çok kapsamlı ülkelerden bir tanesidir. Fransa’da çalışmak isteyen kişiler eğer işlerinde gerçekten uzmanlarsa çok daha kolay bir şekilde iş bulup, para kazanabilirler. Ancak bu kişilerin ilk önce gerekli evrakları beyan ederek çalışma vizesi almaları gerekmektedir. Bu vize sayesinde kişiler ülkede uzun süre çalışma hakkına sahip olmaktadır.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi

Fransa’da hali hazırda ikamet ediyor olan ailesinin ya da eşinin yanına kalıcı olarak gitmek isteyen kişilerin alması gereken vize türü aile birleşimidir. Kişiler bu sayede hem uzun süre ülke de kalma hakkına hem de ülke de çalışabilme hakkına sahip olabilmektedir. Bu vizenin alınabilmesi için konsoloslukların istediği her evrağı eksiksiz bir şekilde yetkili makama ulaştırarak başvuru yapılması gerekir.

Fransa Vize Randevu Soruları

VFS Global Randevu Nasıl Alınır?

VFS Global konsolosluklarla sizin aranızdaki sorunları çözen bir aracı kurumdur. Hemen VFS Global’in web sitesine girip hesap oluşturarak “randevu al” sekmesinden hızlıca bilgilerinizi girerek randevu alabilirsiniz. VFS Global sizin için tüm yurt dışı işlemlerinizi halledebilecek altyapı ve çevreye sahiptir.

Fransa Konsolosluğu Randevu Nasıl Alırım?

Fransa Konsolosluğu Korona virüs önlemleri için randevu vererek işlemleri halledilmektedir. Randevu alabilmek için öncelikle telefon hattından veya online diğer yollarla konsoloslukla bağlantı kurmalısınız. Durumunuza göre konsolosluk size randevu verir veya işleminizi online olarak hallederler.

16 Comments

 1. Saadet Yüksel
 2. Seda Erdogan
 3. Özden Güngör
 4. Murat
 5. Yavuz Boran
 6. Evin yıldırım
 7. Yalçın Başak
 8. Filiz
 9. MAIRIMUSHA.ABULIMITI
 10. Seyit kekilikci
 11. Nazmi tarhan
 12. Aşır
 13. alper
 14. sevim
Call Now ButtonAcil Vize