Fransa Pasaport Vize Randevu 1 – Fransa konsolos

Fransa Pasaport Vize Randevu

Fransa pasaport vize randevu bilgileri

Fransa Vizesi; Pasaport Vize Randevu İşlemleri

Dünyanın en enteresan sınırlarına sahip ülkelerinden biri olan Fransa, Avrupa’da bulundurduğu toprak bütünlüğü dışında, dünyanın her denizinde ve Antarktika da dahil olmak üzere, her noktasında toprak sahibi.

Kendisine bağlı olan adalar bütünlüğünün de dışişlerini yöneten Fransa, bu ada ve ülkelerde yaşayan insanları, vizesiz olarak kendi adaları ve Avrupa’da bulunan Fransız toprakları üzerinde vizesiz dolaşıma sokabiliyor. Ancak, bu adalar Schengen vizesine, yani en önemli Fransa vizesi hakkına sahip değil.

 

Fransa, Avrupa Birliği’nin önemli bir ülkesi ve önemli bir parçası. Fransız Cumhuriyeti pasaportu taşıyan her birey, Schengen bölgesinde vizesiz dolaşım hakkına da sahip.

Bir Schengen ülkesi olması dolayısıyla, Türk vatandaşlarının Fransa’ya yapacağı seyahatlerde vize alması zorunlu. Türkiye’de Bordo Pasaport (Umuma mahsus) sahibi olan ya da alabilecekleri pasaport türü Bordo olan bireyler, Fransa seyahatlerinde Schengen vizesine başvurmalılar.

Gri, Yeşil ve Siyah Pasaport sahipleri ise Fransa’ya gerçekleştirmeyi planladıkları seyahatlerde, 180 gün içerisinde 90 günü geçmeden, vizesiz seyahat edebiliyorlar. Fransa vizesi almak ortalama 3 gün sürüyor.

fransa-pasaport-bilgi

Fransa vize işlemleri için Fransa Büyükelçiliği’nden randevu alınmalıdır.

Fransa Vize Randevusu Açıldı

Schengen Bölgesi’nde bulunup, vize işlemlerine en hızlı yanıt veren ve başvuruları en pratik şekilde sonuçlandıran ülke Fransa’dır. Ortalama 3 gün içerisinde sonuçlanan Fransa vizesi, bu ülkeye yolculuk yapmak isteyenlerin yüzünü güldürüyor.

Zira birçok ülke en az 7 ile 15 gün arasında vize işlemleri sürdürürken, 3 gün gerçek anlamda kayda değer bir hız. Fransa vizesi almak üzere yapabileceğiniz işlemler arasında, Fransa Başkonsolosluğu, Fransa Büyükelçiliği ve Vize Başvuru Merkezimize başvurmak bulunuyor.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına 10 yıldır sürdürmüş olduğumuz vize danışmanlık ve vize hizmeti sektöründeki varlığımızı, uzman ekip arkadaşlarımızla günden güne büyütüyoruz.

Bizimle çalışırken, sizlerin yapabileceği tek şey arkanıza yaslanmak. İletişim kurduğunuz ve bizimle çalışmaya karar verdiğiniz andan itibaren lüzumsuz prosedürlerin her birini biz hallediyoruz. Sizler ise yalnızca gerekli evrakları hazırlayıp tarafımıza göndermekle yükümlüsünüz. Bu evraklar tamamlandığında Fransa vizesi başvurunuzu gerçekleştiriyor ve hemen ardından ‘’Fransa Vize Randevusu Açıldı’’ bilgisini tarafınıza iletiyoruz. Randevu ise vize işlemlerinin son basamağı olarak konsoloslukta gerçekleşiyor.

Fransa Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Fransa vizesi almak için yaptığınız başvurular, 90 güne kadar olan Schengen vizesi ya da 90 günü aşan talepleriniz için yapılan D tipi vize olarak değerlendiriliyor. Aslında burada bir değerlendirme söz konusu da değil, zira bu seçimi kendiniz yapıyorsunuz. Uzun süreli Fransa vizesi almak istiyorsanız, bu süre 90 güne kadarsa Schengen vizesine başvurmak daha akılcı. Ancak, daha uzun süre Fransa’da kalmak istiyorsanız, bu durumda D tipi vizeye başvurabilir ve 90 günden daha uzun süreli bir vizeye sahip olabilirsiniz.

Fransa’dan vize almak üzere, yerine getirmeniz gereken en önemli detay, ülkenin başvurular için talep ettiği evrakları eksiksiz, hatasız ve yanıltma payı olmadan dosyalamak ve bize göndermek. Fransa Konsolosluğu’na yapılacak olan başvurularda, tüm belge ve evraklar kontrol edilecek ve ardından da mülakatta her biri değerlendirilecektir. Tarafınıza teyit alma amaçlı sorular sorulurken, ne denli doğru oldukları da mutlak suretle sorgulanacaktır. Vize başvuru merkezimiz, evrakları tamamlerken de size danışmanlık hizmeti sunarak, doğru yolda ilerlemenize yardımcı oluyor.

Fransa Vizesi Ücretleri Güncellendi

Takvimler 2023 yılını gösterdiği anda Fransa vize ücretleri güncellendi ve uygulamaya da girmiş oldu. Bu uygulama neticesinde, güncel fiyatlar üzerinden Fransa vizesi harcı ödemeleri yapılıyor ve ödeme sonrası alacağınız dekont, Fransa vizesi almak için gerekli olan evraklar listesine dahil ediliyor. Öncelikle bu liste ile başlayıp, hangi evraklara ihtiyacınız olduğunu inceler ve daha sonrasında fiyatlara geçersek, sizler için daha doğru bilgiler sunmuş oluruz. Fransa vizesi için gereken evraklar

 • Pasaport (Dönüş itibari ile en az 3 ay daha geçerli olmalı)
 • Vize başvuru formu
 • Biyometrik fotoğraf
 • Eski pasaport asıl ve fotokopileri
 • Konaklama ve seyahat rezervasyonları
 • Son 3 aylık maaş bordrosu
 • Son 3 aylık banka hesap dökümü
 • Seyahat sigortası
 • Vize harcı ödeme dekontu
 • Çalışılan kurum belgesi
 • SGK dökümleri
 • 18 yaş altı için muvafakatname

Fransa vizesi ücretleri ise şu şekilde;

 • Turist vizesi – 110 € (EUR)
 • Ticari vize – 110 € (EUR)
 • Aile, Arkadaş Ziyaret Vizesi – 110 € (EUR)
 • Öğrenci vizesi – 110 € (EUR)
 • Şoför vizesi – 150 € (EUR)
 • Gemici vizesi – 180 € (EUR)

Fransa Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Fransa vizesi almak için son adım, Fransa Konsolosluğu’nda organize edilen vize ve randevu pasaport işlemleri ile gerçekleşiyor. Tarafınıza daha önceden bilgisi verilen randevu, başvurunuz sonrasında öğreniliyor ve belirlenen tarihte bu randevuya katılmanız gerekiyor. Fransa vizesi edinmeye ramak kala bu randevuya gelememeniz, ne yazık ki vize alamayacağınız anlamına geldiğinden, mutlak suretle orada olma zorunluluğunuzu belirtmek gerekiyor. Diğer tüm prosedürleri sizler için yerine getiren hizmet ve danışmanlık işlemleriniz boyunca, reel olarak bulunmanız gereken tek mekân da burası.

Vize başvuru merkezimiz, haftanın 7 günü hizmet veriyor. 7/24 vize başvuru hizmeti ya da danışmanlık hizmeti almak için yapmanız gereken şey ise hemen bir telefon açmak ya da bulunduğunuz ilde yer alan vize merkezimize gelerek, bizimle keyifli bir sohbet gerçekleştirmek olacaktır. Yapmayı planladığınız seyahatinizi inceler, planlarınızı yapar, vize işlemlerinizi halleder ve sizi vizenize hızlıca kavuştururuz. Şimdiden iyi seyahatler dileriz.

Fransa Vize Gereksinimleri

Fransa vizesine başvurduğunuzda yanınızda bulundurmanız gereken gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

Doldurulmuş Fransa Vize Başvuru Formu. Fransa vize başvuru formlarının biri kısa ve diğeri uzun süreli olmak üzere iki türü olduğundan, doğru formu doldurduğunuzdan emin olun.

Yakın zamanda çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf. Diğer belgelerle birlikte iki fotoğraf göndermelisiniz. Üç aydan eski olmamalı ve Schengen Vizesi Fotoğraf Gereksinimlerine göre çekilmiş olmalıdır.

Geçerli pasaportunuz. Başvurmadan önce pasaportunuzun geçerliliğini ve veriliş tarihini kontrol edin. Son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalı ve Fransa’da planladığınız kalış süresinin bitiminden sonra en az 3 ay geçerli olmalıdır. Pasaportun üzerine vize etiketi yapıştırılabilmesi için en az iki boş sayfası olmalıdır.

Eski vizelerin kopyaları. Dünyanın herhangi bir ülkesine herhangi bir vize aldıysanız, bu vizelerin kopyalarını gönderin.

Seyahat Sağlık Sigortası. Fransa’dayken karşılaştığınız tüm sağlık sorunlarını kapsayan sağlık sigortanız olduğunu kanıtlamanız gerekecektir. Sadece Fransa’yı değil, aynı zamanda tüm Schengen bölgesini minimum 30.000 € ile kapsamalıdır.

Güzergahı Tamamlayın. Fransa’ya nasıl ulaşmayı planladığınızı da içeren, Fransa’dayken yapmayı planladığınız şeylerin bir listesi. Destekleyici belgeleri Gidiş-Dönüş uçuşu, demiryolu rezervasyonu veya rezerve edilmiş organize bir tur belgesi (ulaşımın dahil olduğu yerlerde) ekleyin

Finansal araçların kanıtı. Fransız makamları, Fransa’dayken kendinizi nasıl finanse edeceğinizi bilmek istiyor. Bu nedenle, durumunuza uygun aşağıdaki belgeleri bu şartın bir parçası olarak sunmalısınız:

Son banka hesap özetleri.

Fransa’da çalışacaksanız, maaşınızı belirten iş sözleşmesi.

Kiralanan mülkten elde edilen gelir.

Emeklilik ödeneği planı.

Bir sponsordan, söz konusu sponsorun parasına sahip olduğunu doğrulayan belgeler (yani son 3 aya ait banka hesap özetleri, diğer) ile birlikte, kalış süresi boyunca masraflarınızı karşılamaya hazır olduğunuzu belirten bir beyan mektubu.

Fransa’da kaldığınız süre boyunca geçiminizi sağlayacak araçlara sahip olduğunuzu kanıtlayan diğer belgeler.

Fransa’da konaklama kanıtı. Göndermeniz gereken bir diğer çok önemli belge, Fransa’da nerede kalacağınızın kanıtıdır. Seyahatinizin amacına göre aşağıdakilerden en az biri sunulmalıdır:

Gezilecek yerler için otel veya pansiyon rezervasyonları.

Vize adayını yerleştirmek için kişi tarafından verilen, belediye tarafından kaşeli “Attestation d’accueil” kabul belgesi (özel ziyaretler için)

Kira sözleşmesi – Kiralık bir yerde kalacaksanız, Fransa’da “Bail de location”.

Fransa’da bir ev/daire sahibiyseniz, Fransa’daki bir mülkün tapu belgesi.

Adayın açık suç davasıyla ilgisi olmadığını gösteren, anavatanının sabıka kaydı belgesi

Ödenmiş Fransa vize ücretinin kanıtı.

Küçükler için Fransa Vizesi Gerekli Evraklar

Başvuru sahibi reşit değilse, aşağıdaki ek belgeler sunulmalıdır:

Doğum belgesi.

Her iki ebeveyn/veli tarafından imzalanmış başvuru formu.

Her iki ebeveynin/velinin kimliklerinin/pasaportlarının onaylı kopyaları.

Aile mahkemesi kararı, yalnızca bir ebeveynin çocuğun üzerinde tam velayet sahibi olduğu durumlarda.

Reşit olmayan başka bir kişiyle yalnız seyahat edecekse, her iki ebeveyni / velisi tarafından imzalanmış, Fransa’ya seyahat etmek için noter tasdikli ebeveyn izni.

İstihdam Durumunuza Göre İstenen Belgeler

Ayrıca, ikamet ettiğiniz ülkedeki mesleki durumunuzun kanıtı olarak birkaç belge sunmanız gerekecektir. Durumunuz için geçerli olan belgeleri aşağıdaki gibi gönderin:

İstihdam edilmişse: İstihdam eden şirketten alınan yazı + son 3 aya ait maaşın alındığını gösteren belgeler – aday çalışıyorsa

Serbest meslek sahibi ise: İşletme tescil belgesi – aday serbest meslek sahibi ise

İşsiz ise: İşveren şirketten alınan yazı veya iş sözleşmesi + eşin (karı veya koca) son 3 aylık maaşının alındığını gösteren belgeler + evlilik cüzdanı (tercümesi) – aday işsiz ise

Emekli ise: Emeklilik belgesi veya ilgili belge – aday emekliyse

Öğrenci ise: Eğitim kurumundan, öğrencinin oradaki çalışmalara kayıt olduğunu teyit eden resmi yazı – adayın kendi ülkesinde öğrenci olması durumunda

Gerekli tüm belgeler, bir fotokopisi eklenmiş olarak orijinal bir biçimde sunulmalıdır. Bir belge Fransızca değilse, Fransızca veya İngilizce diline çevrilmelidir. Orijinal belge yine de gereklidir. Orijinal belgeye, çevirisine ve her ikisinin de kopyalarına sahip olduğunuzdan emin olun.

Fransa Pasaport Vize Randevu S.S.S

Fransa Pasaport Vize Randevu Nasıl Alınır?

Fransa vize randevusu yetkili vize başvuru merkezlerinden ya da Fransa konsolosluklarından alınır.

Fransa Pasaport Vize Randevu İşlemleri Nedir?

Fransa Pasaport vize randevu işlemlerinde talep edilen vize türüne göre gerekli vize belgeleri uzman vize danışmanlarına ya da konsolosluk yetkililerine teslim edilir.

Fransa Pasaport Vize Randevu Sonrası Vize Kaç Günde Çıkar?

Fransa vizelerinin sonuçlanma süresi ortalama olarak 5-7 iş günüdür.

Fransa Büyükelçiliği İnternet Sayfasından bilgi alınız.

Oyla post
1 cevap

Trackbacks & Pingbacks

Yorumlar kapalı.