Fransa Öğrenci Vizesi

Fransa Öğrenci Vizesi 1 – Fransa konsolos

FRANSA ÖĞRENCİ VİZESİ

Fransa’da öğrenim görmek isteyen şahıslar Fransa öğrenci vizesi için gerekli evrakları hazırladığı taktirde gerekli mercilere bu evrakları eksiksiz ve doğru bilgiler ile sunmalıdır.

Fransa Konsoloslukları ve Fransa Büyükelçilikler Türkiye’de yaşayan ve Fransa’ya öğrenim görmek amacıyla gitmek isteyen kişilerin başvurularını almaktadır.

Bunun için başvuru sırasında seyahat amacı net belirtilmeli ve bu amaca uygun evraklar konsolosluk yetkililerine sunulmalıdır.

Fransa’da eğitim almak amacıyla yapılan bu işlemler kısa sürede sonuçlandırılır. Fransa’da görülecek eğitime ilişkin başvuru türü de değişiklik göstermektedir.

Dil eğitimi, lisans eğitimi ya da lisansüstü eğitim amacıyla gidilecekse buna göre başvuru yapılması istenmektedir. Fransa’da alınacak olan eğitim süresi oturum izni süresini de etkilemektedir.

FRANSA ÖĞRENCİ VİZESİ BAŞVURUSU

Fransa’da öğrenim görmek isteyen şahıslar için uygulanması gereken prosedürler vardır. Bu prosedürleri evraklar ve başvurular ile uygulayan herkes öğrenim vizesi almaya hak kazanırlar. Yani yapılan vize başvuruları kabul edilir. Ancak gereken şartların sağlanması gerekmektedir.

Fransa konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliği Fransa öğrenci vizesi başvurusunu almaktadır. Öğrenci değişim programı ya da uluslararası öğrencileri kabul eden Fransa eğitim kurumuna gidilmesi kapsamında öğrenci vizesi başvurusu yapılabilir.

Bunlara ek olarak Türkiye’deki okul tarafından organize edilen eğitim programına kabul edilmesi durumunda konsolosluğa aşağıda yer alan gerekli evrakları sunmak gerekmektedir. Bununla beraber konsolosluğun belirlediği kriterleri de sağlamak gerekmektedir.

Fransa öğrenci vizesi başvurusu için gerekli evraklar şu şekildedir;

  • Size ve Fransa’da eğitim görmeyi amaçladığınız kuruma dair tüm bilgilerini ve söz konusu akademik programın başlangıç ve bitiş tarihlerini belirten okulun antetli kağıdına yazılmış kabul mektubu veya resmi kayıt belgesi
  • Yeterli finansal kaynağa sahip olduğunuzu gösteren(ispat eden) belgeler; banka hesapları, garantör mektubu, sponsor mektubu veya resmi kaynaklardan alınan fonun bildirisi.
  • Gidiş tarihinizi gösteren uçak bileti/rezervasyonu veya planlana seyahat tarihinin bildirildiği el yazısı ile yazılmış dilekçe
  • Minimum 30,000 Euro teminatlı sağlık sigortasının
  • Konaklama yerinin belirtilmesi. Kampus veya öğrenci yurdunda kalıyorsanız, üniversiteden adres bilgilerini doğrulayıp onaylayan resmi belge. Eğer bir aile yanında veya arkadaşlarınızla kalıyorsanız belediye onay belgesi.

Fransa Uzun Süreli Öğrenci Vizesi

Fransa öğrenci vizesi alırken süresi de konsolosluk yetkililerin bilmek istediği bir detaydır. Yani ne kadar süre Fransa’da kalınacağına dair belgeler sunulmalıdır. 6 aydan uzun süre öğrenim görülecek ise bunu için uzun süreli öğrenci vizesi başvurusu konsolosluğa yapılmalıdır.

2013 yılından sonra bu vize öğrencilerin oturum izni almasına da olanak sağlamaktadır. Bu nedenle de 3 yılık lisans eğitimi, 2 yıllık master eğitimi ve 4 yıllık doktora eğitim görecek olan şahıslar Fransa uzun süreli vize başvurusun yapmalıdır. Uzun zamandır kurallara göre uzun süreli öğrenci vizesi oturum izni mahiyetinde bulunmaktadır.

Uzun süreli öğrenci vizesi VLS-TS olarak adlandırılmaktadır. Bu vize türü Fransa’da öğrenim görmek isteyen şahısların alması gereken bir vizedir. Kısa sürede dönmeyi gerektirmeyecek 2 yıllık 3 yıllık eğitimlerde bu vize alınabilir. Ancak gerekli şartları sağlamak ve belgeler ile konsolosluk yetkililerini ikna etmek gerekmektedir.

Akademik geçmiş vizenin çıkması için önemlidir. Önceden yapılan çalışmalar da yine aynı derecede önemlidir. Aynı zamanda eğitim alacak derecede Fransızca bilgisinin sahip olunduğu da konsolosluk yetkililerine sunulmalıdır. Bunlarla beraber Fransa’da kalınacak sürede harcanacak finansal desteğinde belgelerle ispatı istenmektedir.

Fransa Schengen Kısa Süreli Öğrenci Vizesi

Genelde Fransa’da dil eğitim almak isteyen şahıslar vize başvurularını Fransa schengen kısa süreli öğrenci vizesi almak amacıyla yaparlar. Bu sebeple de kısa süre sonra ülkelerine dönmeleri gerekmektedir.

Dil öğrenimlerinin yanı sıra aynı zamanda da kısa süreli sertifika programlarını kapsayan bir vize türüdür. Fransız makamlarında bu vizenin süresini uzatmak mümkün değildir.

Süre bittiğinde uzatma ihtiyacı hissedilirse yine aynı evrakları hazırlamak ve uzatmaya ilişkin belgeler konsolosluk yetkililerine sunulmalıdır.  İlk başta olduğu gibi aynı şekilde prosedürleri uygulayarak vize çıkarımı yapılmalıdır.

Konsolosluk yetkilileri bu sürenin uzatılmasına ilişkin gerekli evraklar sunulmadığı taktirde ret cevabı verebilirler. Bu nedenle de program yarıda kesilerek ülkeye dönüş sağlanabilir. Vize tarihi bitmeden Fransa schengen kısa süreli öğrenci vizesi bitmeden başvuru yapmak gerekir.

GEÇİCİ UZUN SÜRELİ ÖĞRENCİ VİZESİ

Öğrenci vizesi almak isteyen şahıslar için birbirinden çeşitli vize alma yöntemi bulunmaktadır. Bu vizeler kişinin ne amaçla eğitim vizesi almak istediğine bağlı olarak değişmektedir. Bu nedenle de vize başvurusunda ne amaçla vize başvuru yapıldığı yetkililere net olarak sunulmalıdır. Geçici uzun süreli öğrenci vizesi için Fransa Konsoloslukları ve Fransa Büyükelçilikleri’ne başvuru yapılabilir.

6 ile 6 ay arasında bir süreyi kapsayan bu vize türünde oturum izni almadan eğitim tamamlanıp ülkeye geri dönülebilinir. Bu vizenin de yenilenebilme özelliği bulunmamakta ve vizenin bitiş tarihinden itibaren eğer Fransa’da kalmaya devam edilecekse şahıslar yeniden başvuru yapmak zorundadır.

Aksi halde vize süresi bittiği taktirde şahısın ülkeden çıkışı istenmektedir. Ülkeden çıkışını yapmayan kişiler için cezai işlemler yapılmakta ve bu da ileriki dönemlerde yapılacak vize başvurularını etkilemektedir.

Fransız Bir Kız İle Evlenmek İçin Hangi Vize Türüne Başvuru Yapılması Gerekir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Fransa vatandaşları ile evlenme durumlarında aile birleşimi vizesi için başvurularda bulunmaları doğru olmaktadır. Aile birleşimi vizeleri uzun süreli vize türü olmaktadır ve başvuruların sonuçlanma süreleri de tamamen Fransa Konsolosluğunun yetkisi altında olmaktadır. Evlilik yoluyla Fransa vizesi de bu şekilde alınmaktadır.

Öğrenciler, Çalışmayanlar ve Ev Hanımları Fransa Vizeleri Başvurularını Nasıl Yapar?

Gelirlerini belgeleyemeyen kişiler Fransa vize başvurularında yapacakları seyahatlerin masraflarını üstelenecek olan bir sponsor vasıtası ile vize başvurularında bulunabilmektedirler. Fransa vizeleri için sponsorların başvuru yapacak olan kişilerin birinci dereceden yakını olması da talep edilmektedir.

Buna göre de başvuru sahipleri öğrenci, ev hanımı ya da SGK çalışanı değil ise anne, baba ya da eşinin sponsorluğu dahilinde Fransa vize başvurularında bulunabilirler. Bu tarz durumlarda da sponsor olan kişinin sigortalı bir şekilde çalışan, şirket sahibi, emekli ya da devlet memuru olarak çalışmakta olan birinci dereceden yakınlar olabilir.

Sponsorluk yapan kişinin mesleğine uygun olan evrakları hazırlaması da gerekmektedir. Bu evraklarda vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin dosyasına eklenmesi gerekir.

Sponsor olan kişilerin vize randevularında bulunmasına gerek görülmemesi ile beraber yapılacak olan seyahatlerin masraflarını üstlendiğinde dair de bir sponsorluk yazısının veya dilekçesinin de ibraz edilmesi gerekmektedir. Sponsorluk yazılarında yapılacak olan seyahatlerin detaylarına dair bilgiler ve yapılacak olan seyahatlerin masraflarının da kimin tarafından karşılandığı bilgisi de yer almaktadır.

Fransa Vize İşlemlerinde Pasaport Kriterleri Nelerdir?

Fransa Konsolosluk tarafından belirlenmiş olan kurallar çerçevesinde Fransa’ya yapılacak seyahatler için kullanılacak olan pasaportların vize bitiş tarihlerinden itibaren 3 ay geçerli olması gerekmektedir. Schengen vize etiketlerinin de işlenmesi için en az 2 sayfanın da boş bulunması gerekmektedir. Pasaportun son 10 sene içerisinde çıkarılmış olması da gerekmektedir. Evlenme ya da boşanma durumları ile soyadı değişikliği olan kişiler için de pasaportların yenilenmesi de tavsiye edilmektedir.

Fransa Öğrenci Vizesi

Fransa ülkesinde eğitim almak isteyen kişiler uzun ya da kısa süreli öğrenci vizelerini almak amacıyla vize başvurularında bulunabilmektedirler. Fransa da eğitim göreceğiniz bölüme bağlı olarak da farklı başvuru prosedürleri de bulunmaktadır. Fransa da alınacak olan eğitim süreleri direkt olarak oturma izni süresine de etki etmektedir.

Fransa Schengen Kısa Süreli Öğrenci Vizesi

Bu vize ile oturma izni almanıza da gerek kalmadan 90 güne kadar Fransa da eğitim ve öğrenim görmeniz mümkündür. Bu vize özellikle de kısa süreli olan dil kursları ve diğer kısa süreli olan programları kapsamaktadır. Fransız makamlarından yenileme imkanı bulunması ile beraber eğer ki eğitimlerin sürelerini uzatmak istediğiniz durumlarda da yeni bir başvuru prosedürü başlatmanız gerekmektedir. Eğer ki Fransa da bir okula giriş sınavı için geldiyseniz de yine kısa süreli vizeler ile giriş yapabilmektesiniz. Bu girdiğiniz sınavda da başarılı olduğunuz takdirde direkt bulunduğunuz bölgedeki idari birimlere 1 senelik vize başvurularında da bulunabilirsiniz. Bu 1 sene süreli vize ise yenilenebilir bir özellikte olarak Fransa oturma iznini de kapsamaktadır.

Geçici Olarak Uzun Süreli Öğrenci Vizesi

Geçici uzun süreli Fransa öğrenci vizesi ile Fransa da 3 ay ile 6 ay arasında kalarak, oturma izni almanıza da gerek kalmadan eğitimlerinizi görebilmeniz de mümkündür. Bu vize türünün de yenilenebilir özelliği olması ile beraber kalma sürelerinin de uzatılmalarına bağlı olarak da yeni bir başvuru süreci başlatmanız da gerekmektedir.

Fransa Öğrenci Vizesi Uzun Süreli

6 aydan daha da uzun bir süre Fransa da eğitim kurumlarında öğrenim görecekseniz Fransa uzun süreli öğrencisi için başvurularda bulunmanız gerekecektir. 2013 senesinden bu yana bu vize öğrencilerin aynı anda oturma izni almalarına da imkan sunmaktadır.

3 senelik lisans eğitimleri, 2 senelik master eğitimleri ve 3 senelik doktora eğitimleri görecek olan öğrenciler Fransa uzun süreli öğrenci vizesi başvuruları yapmalarında yerinde olacaktır. 2009 senesinden beri uzun süreli öğrenci vizeleri oturma izni mahiyetinde olarak ve oturma izni belgelerinin yerine de geçmiştir.

Uzun süreli Fransa öğrenci vizesi Fransa da yüksek öğretim görmek isteyen uluslararası öğrencilerin alması gerekli olan bir vize türü olmaktadır. Akademik geçmişlerinizi, önceden yapmış olduğunuz çalışmaları ve Türkiye de eğitim almış olduğunuz ya da mezun olduğunuz okullardan aldığınız belgeler ile ispat etmeniz de zorunlu tutulmaktadır.

Bunun yanı sıra ayrıca eğitim alacak bir seviyede Fransızca bilginizin olması da dikkate alınmakta olan önemli bir husus olarak Fransa da konaklamak ve ikamet etmek için de yeterli olan finansal desteğe de sahip olup olmadığınız da yetkili olan kişilerin dikkate almış olduğu önemli kriterlerden bir tanesi olmaktadır.

Fransa’ya gittikten sonra Fransa Göç ve Entegrasyon ofisleri ile irtibat kurarak Türkiye de vize başvuruları yapmış olduğunuz Fransa Konsolosluğundan verilmiş olan resmi formları da bu kuruma sunmanız gerekir.

Fransa da sağlık kontrollerinden geçtiğinizi gösteren belge ve vergi formları da başvuru evrakları içerisinde olmaktadır. Fransa Göç ve Entegrasyon ofislerine sunulmasına ise gerek duyulmamaktadır. Bu sebeple de Fransa’ya eğitim için gittiğinizde öğrenim görecek olduğunuz kurumların Fransa Göç ve Entegrasyon ofisleri ile anlaşmasının bulunup bulunmadığını da kontrol ediniz.

Türkiye’deki üniversitelerden master ya da daha üstü dereceleriniz var ise Fransa da bir üniversitede araştırma yapmak ya da ders verme gibi bir amaç ile Fransa’ya gidiyorsanız uzun süreli olan akademik öğrenci vizesi almanız gerekir. Bu durumda da bilimsel araştırmalar için Fransa da gideceğiniz üniversiteler ile üniversitelerde hangi alanda çalışacağınızı ve ne kadar süre ile çalışacağınızı da tanımlayan ve belirleyen bir sözleşme yapmanız da gerekmektedir.

Bu sözleşme ise Fransa da ikamet etmiş olduğunuz bölgedeki idari birimlerde ya da emniyette üstüne pul yapıştırılarak onaylanmaktadır. Fransa idari birimlerin onay vermiş olduğu bu belgenin de daha sonrasında Türkiye de vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirdiğiniz Fransa Konsolosluğuna gönderilmesi de gerekir.

Eğer ki oturma izni almayı düşünüyorsanız Fransa vizelerinizin süreleri dolmadan 1 ile 4 sene arasında oturma izni başvurularında da bulunabilirsiniz. Fransa öğrenci vizesi ise bu şekillerde alınabilmektedir.

Fransa Öğrenci Vizesi Başvuruları

Fransa Konsolosluk ve Fransa Büyükelçiliği Fransa öğrenci vizesi başvurularını kabul etmektedir. Bir değişim programıyla ya da uluslararası öğrencileri yüksek lisans adına kabul etmekte olan Fransa’daki bir eğitim kurumlarına öğrenci olarak kabul edildiğiniz takdirde ya da Türkiye’deki eğitim gördüğünüz okulunuz tarafından organize edilmiş bir eğitim programına katılmanız durumlarında aşağıdaki konsolosluk makamına sunacağınız evrakları hazırlamanız ve şartların kriterlerine de uygun olmak gerekmektedir.

-En düşük 30 bin Euro teminatlı sağlık sigortası

– Size ve Fransa da eğitim görmek istediğiniz kurumlara dair tüm bilgileri ve söz konusu olan akademik programların başlangıç ve bitim tarihlerini belirten okulların antetli kağıtlarına yazılmış kabul mektupları ya da resmi kayıt belgeleri

– Gidiş tarihlerinizi belirten uçak bileti, rezervasyonu ya da planlanmış olan seyahatin tarihlerinin bildirildiği el yazısı ile yazılan dilekçeler

– Konaklanacak olan yerin belirtilmesi, kampüs ya da öğrenci yurdunda kalacaksanız, üniversitelerden adres bilgilerini doğrulayarak onaylanan bir resmi belge. Eğer ki bir aile yanında ya da arkadaşlarınız ile kalacaksanız belediye onay belgesi

Fransa öğrenci vizesi için yapılacak olan başvurularda bu koşulların sağlanması da gerekmektedir.

Fransa Öğrenci Vizesi Alırken Muvafakatname Almak Zorunlu Mudur?

18 yaşından daha küçük olan öğrenciler Fransa vize işlemlerinde noter onaylı muvafakatnameyi başvuru dosyaları içerisine eklemeleri gerekmektedir. Muvafakatname her 2 aile ferdinin de imzasını taşıması gerekmektedir. Ebeveynlerden birisi ile seyahat ediliyor ise bu işlem yine de gerekmektedir.

Eğer ki ebeveynler seyahatlere iştirak etmiyor ise okul gezileri ve buna benzer durumlarda öğrenci ile beraber seyahat eden kişilerin ve seyahat sürelerince öğrencilerden sorumlu olan kişinin de isminin bu izin belgelerinde geçmesi gerekir. Muvafakatnamelerin  çevirileri de talep edilebilmektedir. Bu bilgilerin de Fransa Konsolosluk tarafından teyit edilmesi de önerilmektedir. Güncel olan prosedür Fransa Konsolosluğu yetkileri dahilinde değişiklik de gösterebilmektedir. Bunların yanı sıra muvafakatname de orijinal hali ile sunulması gerekmektedir.

Fransa Öğrenci Vizesi İçin Pasaport Geçerlilik Süresi Nedir?

Fransa öğrenci vizesi kullanılacak olan pasaportlar seyahatler sonrasında 3 ay geçerli olmalıdır ve son 10 sene içerisinde çıkartılmış olması da gerekmektedir. Öğrencilere özel olan bir pasaport türü de mevcut olmamaktadır.

Fakat başvuru yapan kişiler için okullarından alacakları belgeler ile öğrenci olduğunu kanıtlayarak pasaportlar için ödenmiş olan harç ücretlerini de ödemelerine de gerek olmayabilir. Öğrencilere bu çerçeveler doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti Bordo pasaport verilir. 25 yaşının altında olan öğrenciler ise pasaport harç bedellerini ödemeden önce Bordo pasaport alabilirler.

Fransa Schengen Vizesi İle Fransa’da Kurs veya Eğitim Amacıyla Seyahat Edilir Mi?

Fransa Schengen vizesi en fazla 180 gün içerisinde en çok 90 gün olan seyahat ve serbest dolaşım haklarını sunmakta olan bir vize türü olmaktadır. Eğer ki eğitimlerinizin ya da alacağınız kursların süreleri 90 günden daha az ise Fransa Schengen vizesi başvurularında bulunabilirsiniz.

Fransa da eğitim alacağınız kurumlardan onay ve davet mektupları, bunların yanı sıra ayrıca eğitimleriniz için kuruma yaptığınız ödemeleri gösteren dekontlar, eğitim sürelerinizi gösteren kabul yazıları da sunulacak olan ek belgeler arasında yer almaktadır. Fransa Konsolosluğu prosedürlerinde belirlenen evrakların yanına ek başka evraklar da talep edilebilmektedir. Eğitimlerinizin süreleri ise 90 günden daha fazla ise uzun süreli olan Fransa D tipi vize başvuruları yapmanız gerekmektedir.

Fransa’da Arkadaşın Yanında Kalındığı Zamanda Davetiye Göstermek Zorunlu Mudur?

Bu şekilde yapacağınız vize talepleri ve başvurularınız aile ve arkadaş ziyareti türüne gireceği için Fransa’daki yakınlarınızdan davetiye mektupları almanız gerekmektedir. Davetiye mektupları ziyaretlerde bulunacağınız yakınlarınızın bölgesindeki belediyeden onaylı olması da gerekir.

Fransa vize davetiyeleri gönderen kişiler Fransız vatandaşı ise Fransa kimliğiyle, eğer ki Fransız vatandaşı değil ise de oturma izni ve pasaport fotokopileri ile beraber davetiye mektupları göndermeleri gerekmektedir. Davetiye mektupları e-posta ya da fax yolları ile gönderilebilmektedir.

Fransa Öğrenci Vizesi Başvurularında Sponsor Kim Olmalıdır?

Öğrencilerin Fransa vize başvurularında birinci dereceden bir yakınının sponsor olması istenilmektedir. Baba veya anneler ya da öğrencilerin yasal velisi konumunda bulunan kişiler Fransa’ya yapacak olduğunuz seyahatlerinizin masraflarını karşılamak üzere sponsor olabilmektedirler.

Fransa seyahatlerinizin sponsorluğunu üstelenen kişi gelirlerini belgelemekte olan kişilerin olması gerekmektedir. Çalışan, şirket sahibi, devlet memuru ya da emekli olan öğrencilerin birinci dereceden yakınları seyahat masraflarını karşılamak adına sponsor olabilir. Bu sponsor olan kişiler çalışma ve sosyal durumlarına göre de vize evraklarını ibraz etmesi de gerekmektedir.

Fransa Vize Başvurusunu Online Olarak Yapıp Vize Online Olarak Alınabilir Mi?

Fransa vize randevularını online bir şekilde alabilirsiniz. Fakat Fransa Schengen vizesi pasaportlara işlenen bir vize türü olmaktadır. Bu sebeple de pasaportlarınızı ve öğrencilerin hazırlaması gerekli olan evrakları da Fransa Konsolosluğu vize başvuru merkezlerine teslim etmeniz gerekmektedir.

Fransada Yaşamak İçin Gerekenler

Fransa’da Türkiye vatandaşı olarak yaşamak için öncellikle oturma iznine ve çalışma iznine ihtiyacınız vardır. Euro üzerinden kazanç sağlamalı, mali durumunuzu göçmenler dairesine ispatlayarak, uzun süreli vize başvurunuzun süresiz vizeye dönüştürülerek oturma izninizin de uzatılmasını sağlayacak seçenekler mevcuttur.

Fransa Resmi Tatil Günleri 2021

Fransa resmi tatil günleri, 1 Aralık, 26 Aralık ve 30 Aralık olarak şükran günü, paskalya ve yılbaşıdır. Hafta sonları da Fransa’da çalışma devam etmez, konsolosluk ve resmi daireler iş başı yapmaz. Avrupa ülkelerinde hafta içi çalışma saatleri mesai saati olarak tıpkı Türkiye gibi 8.30 ile 17.00 arasındadır.

Fransaya Evlilik Yoluyla Gitmek

Fransa’ya evlilik yoluyla gitmek için aile birleşimi veya Fransız vatandaşla evlenme işlemleri yapılmalıdır. Fransa’da evlenmek için uzun vadeli evlilik vizesi başvurusu yapılmalı, göçmenler bürosundan evlilik başvuru işlemlerinin tamamlanması şartı bulunmaktadır. Fransa’da evlilik yoluyla kalabilmeniz için eşinizle ikamet adresiniz ve mali durumunuz Fransa hükümetinin standart saydığı koşullara göre düzenlenmelidir.

Fransada Evlilik İçin Gerekli Evraklar

Fransa’da evlilik için gerekli evraklar, oturma izni, mali gelir evrakları, kira veya tapu sözleşmesi, eşinizle 1 yıl önce tanıştığınızı gösteren belgeler aynı zamanda çocuğunuz varsa mali durum yeterliliğinizin en az üç kişiye bakacak gelir grubunda olduğunun ispatlanmasıdır. Belediyeden alınan evlilik onayı, uluslararası belge düzenlemeleriyle birlikte teslim edilmelidir.

Fransa Vize Şartları

Fransa vize şartlarında, mali durumunuzun ispatlanması, 3 aylık hesap dokümanı ve hesabınızda en az 9 bin TL bulunması gerekmektedir. Aynı zamanda pasaportunuzun son 10 yıl içinde çıkarılmış olması, en az 2 sayfasının boş olması şartları kabul edilir. Siyah, gri ve yeşil pasaport için vize gerekmemektedir.

Fransa Öğrenci Vizesi Soruları

Fransa Vize Ücreti Öğrenci Ne kadar?

Fransa öğrenci vizesi veren ülkeler arasındadır. Eğer ki 12 haftaya kadar öğrenci vizesi alacaksanız vizenin harcı 60 Euro’dur. Daha uzun dönem kalacak öğrenciler için belli bir miktarda indirim yapılmaktadır. 12 Hafta ve üzeri tarihlerde Fransa’da kalacaksanız ücret 50 Euro’ya düşmektedir.

0 cevaplar

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir