Fransa Nüfusu

Fransa Nüfusu

Avrupa ülkesi olan Fransa nüfusu, 67, 39 milyondur. Ülke ekonomik olarak refah seviyesi yüksek ve yaşam standartları iyi durumdadır. Mavi, beyaz ve kırmızı dikey şerit bayrağı bulunan Fransa, Fransızca dili resmi dilidir. Ülkede sosyal yaşam ve çalışma yaşam standartları Avrupa Birliği düzenlemelerine göre uygulanmıştır.

İtalya Nüfusu

Fransa Avrupa’nın yüz ölçümü orta seviyede olan ülkelerinden biriyken, İtalya küçük ülkeler arasındadır. Peynir, şarap, pizza ve makarna gibi yiyeceklerin meşhur olduğu ülkenin, yeşil, beyaz ve kırmızı renklere sahip bayrağı bulunur. Ülkede herkesin oy kullanma, seçme ve seçilme hakkı bulunmaktadır. İtalya nüfusu 59, 55 milyon olarak, orta seviyede Avrupa ülkelerinden biri olmuştur.

Dünya nüfusu 2021 yılında en az nüfusa sahip ülkeler sıralamasında orta seviyede bulunan İtalya ve Fransa nüfusu, Almanya nüfusu 2021 oranlamasına göre de geri planda kalmıştır. Almanya Avrupa’nın en yüksek nüfusu bulunan ülkelerinden biri olma yolunda ilerlemektedir. Bu oran Türkiye’de 85 milyonu bulurken, İtalya, Fransa ve İspanya gibi ülkelere 60 milyonu aşmamaktadır.

Almanya Nüfusu

Almanya nüfusu, Türkiye’ye en yakın nüfus oranına sahiptir. Ülkede Türk göçmen sayısının da yüksek olmasıyla birlikte, Avrupa ülkelerinden de göç görülmektedir. Almanya nüfusu 2021 yılında 83, 24 milyon olarak yapılan sayımda sonuçlanmıştır. Ekonomik refah ve yaşam standartları yüksekliği nedeniyle Türkiye’den de göç alan Avrupa ülkesidir.

Rusya Nüfusu

Rusya nüfusu 144, 1 milyondur. Yüz ölçümü geniş olan Rusya ülkesi, yaşam standartları yüksek olan ancak ekonomik olarak eşit olmayan ülkeler arasında görülür. Kendi ülke politikasının dışında Avrupa Birliğine bağlı değildir. İç ve dış ticaret olarak da Rus Rublesi para birimini kullanmakta, Euro para birimini kullanmamaktadır.

ABD Nüfusu

Amerika Birleşik Devletleri yüksek nüfus değerlerine sahip ülkeler arasındadır. Ülkede onlarca sınır bulunurken, Kanada, Brezilya ve Meksika sınırları da bulunur. 2021 ABD nüfusu için son veriler 329, 5 milyon oranında açıklanmıştır. Ülke politik olarak tek başkan ile yönetilir, demokrasi ve özgürlük eşitlik ilkelerine bağlı olarak hukuki sistemde yerini almıştır. Göç sayısı da oldukça fazla ülkelerden biridir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir