Fransa Konsolosluğu

Fransa Konsolosluğu

Avrupa Birliği üyesi Fransa’ya gitmek için vize işlemlerinin başlatılması gerekmektedir. Fransa konsolosluğu duyuru ekranından, 2021 vize başvuru işlemleri için gerekli olan bilgileri edinebilirsiniz. Pasaportunuz ve evraklarınızla birlikte konsolosluğa giderek işlemlerin başlatılmasını sağlayabilir, Fransa konsolosluğu Ankara telefon numarası üzerinden de ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Fransa Konsolosluğu Ne Zaman Açılıyor?

Fransa konsolosluğu hafta içi pazartesi ve Cuma günleri açıktır. Saat 9.00 ile 16.30 arasında mesai saatleri olan konsolosluğa başvuru işlemlerinizi yapmadan önce randevu alanız gerekmektedir. Fransa konsolosluğu Ankara başvuru sisteminden giriş yaparak, konsolosluk hakkında detaylı bilgi alabilir ve randevu başlatabilirsiniz.

Fransa konsolosluğu Ankara, İzmir ve İstanbul’da bulunmakta, Antalya ve Gaziantep şehirlerinde de şirket aracılığıyla başvuru işlemlerinin başlatılmasını sağlamaktadır. 90 günlük ve 180 günlük vize işlemleri için konsolosluktan randevu almanız, eksiksiz evraklarınız ve Fransa vize harç bedelini ödemeniz de gerekmektedir. Vize işlemleri 1 hafta ile 1 aya kadar sürebileceği için Fransa rezervasyon işlemlerinizi de buna göre yapmanız önemlidir.

Türkiye Fransa Konsolosluğu

Türkiye Fransa vize işlemleri için konsolosluk üzerinden başvuru işlemlerinizi kabul etmektedir. Ankara, İzmir ve İstanbul’da bulunan konsolosluklardan randevu oluşturarak, AB standartlarına göre ayarlanmış olan vize işlemlerinizi, eğitim, iş, ticaret ve aile birleşimiyle turist vizesi olarak alabilirsiniz. D tipi ve C tipi vize tiplerine uygun vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Türkiye’den Fransa’ya gidecek olan başvuru sahiplerinin sağlık sigortası teminatı, rezervasyon belgesi ve pasaportunun en son 10 yıl içinde çıkartılmış olması gerekmektedir. Başvuru formunun eksiksiz doldurularak, Türkiye üzerinden sürecin başlatılması yeterli olacaktır.

Fransa Konsolosluğu Vize Başvurusu

Fransa konsolosluğu randevu sistemi üzerinden randevu alarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Konsolosluk yönetmeliğine uygun 2 biyometrik fotoğraf, pasaport ve evrak listesini eksiksiz hazırlamanız evrakların en az 1 ay içinde çıkartılmış olduğuna dikkat etmeniz önemlidir.

Vize başvuru takip ekranından takip edebilir, konsolosluk üzerinden de detaylı bilgi alabilirsiniz. Vize işlemleriniz için evraklarınızın eksiksiz olması ve konsolosluktan randevu aldığınız tarihlerde orada olmanız da önemlidir. Fransa’da kalma nedeniniz ve gidiş dönüş bilet rezervasyonunuz da eksiksiz olmalıdır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir