Fransa Bursa Fahri Konsolosluk

Fransa Bursa Fahri Konsolosluk 1 – Fransa konsolos

Fransa Bursa Fahri Konsolosluk

Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu bursa ve çevrenside ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Fransa vatandaşlarına hizmet vermektedir.

Bu çevrede ikamet eden herkes fahri konsolosluklara gelerek belgelerini teslim edebilirler. Fransa ve Türkiye arasında bulunan uluslar arası teamüllere uygun olarak faaliyet sürdürmektedir.

Ancak kararları vermekle görevli değildir kararları verme yetkisi Fransa Büyükelçiliği ve Fransa Konsolosluğu’na aittir. Bu sebeple karar verilen bazı işlemler biraz uzun sürebilir. Bu gibi durumlarda mağduriyet yaşamamak için zamanında başvuru yapmak gerekmektedir.

Türkiye’de yaşayan Fransa vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu’ndan, Fransa Ankara Büyükelçiliğinden, Fransa İstanbul Başkonsolosluğu’ndan ve diğer Fransa Konsolosluklarından destek alabilmektedir.

Fransa’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu, Fransa vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.

Vize işlemleri için gerekli evraklar fahri konsolosluğa sunulmadan önce şahıslar evraklarını tam ve eksiksiz olarak tamamladığından emin olmalıdır.

Bu evraklarda yer alan bilgilerin doğruluğu önemlidir ve diğer sistemlerde yer alan bilgiler ile karşılaştırılır. Doğru olmayan bilgiler vize alma sonucunu değiştirebilir.

FRANSA BURSA FAHRİ KONSOLOSLUĞU GÖREV BÖLGELERİ

Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu Bursa çevresinde yer alan illerden başvuru kabul edebilir. Bursa ve çevresinde ikamet eden şahıslar belgelerini vize ve pasaport işlemleri almakla görevli olan fahri konsolosluklara teslim edebilirler.

Yine karar verecek merciler konsolosluk ve büyükelçilik yetkilileri olduğu için evraklarını eksiksiz ve doğru olarak teslim etmek önemlidir. Bursa ve çevresinde ikamet eden şahıslar başvurularını yapabilirler.

FRANSA BURSA FAHRİ KONSOLOSLUĞU MESAİ SAATLERİ

Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapmak isteyen şahıslar çalışma saatlerini takip etmelidir. Bu saatler resmi tatil günlerine göre değiştiği için bilgileri birebir arayıp almak tavsiye edilmektedir.

Mesai saatleri diğer fahri konsolosluklarda bulunduğu gibi sabah saat 08.30 ile öğleden sonra saat 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu saatler içerisinde gerekli evraklar başvuru merkezlerine iletilebilir. Bu saatleri öğrenmek ve net bilgi almak için merkezi telefonla arayabilirsiniz.

Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri

Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu Fransa’nın ve Türkiye’nin resmi tatil günlerinde hizmet vermez. Bu günler aşağıda belirtilmiştir. Bu tarihlerde vize işlemleri dâhil hiçbir işlem alınmaz konsolosluk kapalı konumda bulunur.

Vize işlemleri dâhil diğer işlemler için başvuru yaparken bu tarihler göz önüne alınmalıdır. Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu dâhil Fransa Büyükelçiliği ve Fransa Konsolosluğu da bu resmi tatil günlerinde kapalıdır.

1.01.2019        Yeni Yıl Tatili

1.04.2019        Fransa’da Paskalya Tatili

1.05.2019        İşçi Bayramı

8.05.2019        Fransa’da II. Dünya Savaşı Zafer Günü Tatili

25.05.2019      Fransa’da “Ascension” Tatili

5.06.2019        Fransa’da “Pentecôte” Tatili

15-17.06.2019 Ramazan Bayramı

14.07.2019      Fransız Milli Bayramı

15.08.2019      Fransa’da “Assomption” Tatili

21-24.08.2019 Kurban Bayramı 1.Günü

30.08.2019      Zafer Bayramı

29.10.2019      Cumhuriyet Bayramı

1.11.2019        Fransa’da “Toussaint” Tatili

11.11.2019      Fransa’da 1.Dünya Savaşı Ateşkes Yıldönümü Tatili

25.12.2019      Fransa’da Noel Tatili

FRANSA BURSA FAHRİ KONSOLOSLUĞU ULAŞIM

Fransa Bursa Fahri Konsolosluğu ulaşım merkezi yerde bulunduğundan kolaydır. Osmangazi’de bulunan fahri konsolosluğa toplu taşıma araçları ile de gidilebilir.

Otobüs gibi toplu taşıma araçları kullanılabilir. Bunu yanı sıra özel araç ile gidecek olan kişiler için açık adres aşağıda yer almaktadır. Açık adrese navigasyon aracılığı ile öze araç ile gidilebilir. Çevre illerden de Bursa Fahri Konsolosluğu’na ulaşım sağlanabilir. Şahıslar açık adresten binayı bulabilirler.

Fransa Bursa Fahri Konsolosluk Adresi

Doğanevler Mah. (Kanalboyu) No :33 Osmangazi BURSA

0 cevaplar

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir